Akademia Europejczyka Kłecko wygrywa z AWO i jest bliska mistrzostwa

2020-01-19

Takich emocji w halowej piłce nożnej pięcioosobowej na Paczka już dawno kibice tej odmiany piłki nożnej nie byli światkami.

W sobotę 18 stycznia wszystkich elektryzowało spotkanie na szczycie ligowej tabeli, w którym BiW Ubezpieczenia w 12 kolejce po bardzo zaciętym meczu uległo Hotelowi AWO w stosunku 5:3. Dzień później w niedzielę 19 stycznia po raz drugi w weekend doszło do kolejnego hitu piłkarskiego. Tego dnia bowiem doszło w ramach 13 kolejki Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG, do meczu który może zadecydować o tytule mistrza tych rozgrywek w sezonie 219/2020. Na parkiecie starej hali GOSiR przy ulicy Sportowej spotkały się jak do tej pory dwa zespoły niepokonane w tych rozgrywkach. Liderująca w ligowej tabeli drużyna Akademii Europejczyka Kłecko podejmowała drugi zespół rozgrywek Hotel AWO. Spotkanie jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadało się dość interesując i można było się spodziewać  że zarówno jedna jak i druga drużyna będzie chciała to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. I tak też było zgodnie z tym do czego przyzwyczaili nas piłkarze Hotelu AWO i jak było to dzień prędzej to oni od pierwszego gwizdka sędziego prowadzącego to spotkanie zdecydowanie ruszyli na bramkę Akademii Europejczyka Kłecko. Trzy minuty od rozpoczęcie meczu goście dopięli swego wychodząc na prowadzenie 1:0. Po jednym z szybkich kontrataków mimo asysty obrońcy Akademii Europejczyka Kłecko bramkę zdobył Adam Konieczny. Radość z zdobytego gola i prowadzenie w ekipie Hotelu AWO trwało zaledwie minutę. W 4 minucie gospodarze doprowadzi do stanu 1:1 po bramce Pawła Kadłubowicza, który jeszcze w pierwszej połowie zdobył drugiego gola dla swojej drużyny przez co na przerwę Akademia Europejczyka Kłecko na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Taki niekorzystny wynik dla Hotelu AWO, zapowiadał że druga część spotkania będzie bardzo interesująca a podopieczni Wiesława Poltaszewskiego nie złożą broni dążąc do rozstrzygnięcia meczu na swoja korzyść.

Mimo, że drużyna Hotelu AWO w drugiej połowie miała swoje szanse w zdobyciu bramki obijają piłkę słupek czy poprzeczkę gospodarzy meczu. To przed większość część drugiej połowy podopiecznym Wiesława Poltaszewskiego nie udało się celnie skierować piłki do siatki swojego rywala. Sytuacja diametralnie na niekorzyść Akademii Europejczyka Kłecko uległa zmianie na 5 minut przed końcem meczu. Za ewidentny faul, rzut karny na bramkę zamienił w ekipie Hotelu AWO - Gracjan Goździk doprowadzając do stanu 2:2. Minutę później mogło być już po meczu, kiedy to arbiter prowadzący to spotkanie podyktował kolejny rzut karny na korzyść gości tym razem przedłużony rzut karny za piąty faul drużyny z Kłecka. O ile Gracjan Goździk wcześniej się nie pomylił tym razem posłał piłkę obok prawego słupka bramki gospodarzy i w meczu nadal mieliśmy remis. I kiedy wydawało się że spotkanie nie zostanie rozstrzygnięte tuż przed końcem meczu szalę zwycięstwa na swoja korzyść rozstrzygnęła Akademia Europejczyka Kłecko. Po ewidentnym błędzie jednego z graczy Hotelu AWO, piłkę przed bramką swojego rywala przejął Adam Niedzielski i długo się nie zastanawiając posłał ją z najbliższej odległości w jej stronę. Uderzona piłka przez Niedzielskiego wpadła do bramki gości tuż przy słupku i w tym momencie gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie 3:2. Do końca wynik już nie uległ zmianie i kłecczanie mogli po ostatnim gwizdku cieszyć się z zwycięstwa nad Hotelem AWO. Tym zwycięstwem zespół Akademii Europejczyka Kłecko, zrobiła duży krok do mistrzowskiego tytułu Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG sezonu 2019/2020.

W cieniu spotkania Akademia Europejczyka Kłecko z Hotelem AWO toczyły się pozostałe mecze 13 kolejki GLF SBG. Ekipa BiW Ubezpieczenia, które ma jeszcze szanse na zajęcie miejsca medalowego może nawet drugiego dość długo męczyło się z Amator Team wygrywając ostatecznie spotkanie tylko 1:0.

Akademia Europejczyka - Hotel AWO 3:2

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficzna z meczy BiW Ubezpieczenia vs Amator Team, Husaria Auto Format vs Stalmet i Akademia Europejczyka vs Hotel AWO – TUTAJ