Akademiczki ponownie lepsze!

2014-03-09

W ten weekend odbywa się IX kolejka spotkań rozgrywek o Mistrzostwo II ligi kobiet w piłce ręcznej. Gnieźnieński zespół MKS MOS udał się na mecz do Poznania, aby zmierzyć się w „Derbach Wielkopolski” z miejscową drużyną AZS AWF Volkswagen Poznań.

W pierwszym meczu gnieźnianki na własnym terenie uległy nieznacznie akademiczkom 20:22.

Zawody zaczęły się od wyrównanej walki. Poznanianki co chwila wychodziły na prowadzenie ale młode zespół MKS MOS doprowadzał szybko do remisu. W 13’ na świetlnej tablicy widniał remis 6:6. Od 17’ akademiczki zaczęły powiększać przewagę wykorzystując błędy gnieźnianek. W 28’ różnica wynosiła 5 bramek 15:10. Ostatnie 2’ tej części należały jednak do szczypiornistek z Grodu Lecha. Udało im się zniwelować przewagę gospodyń do 3 trafień. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem AZS AWF 15:12.

Niestety po przerwie młode gnieźnianki nie przypominały drużyny walczącej lecz asystującej na parkiecie. Szczypiornistki z Gniezna grały w ataku wolno i nieporadnie. Rzuty które oddawały okazywały się być mało precyzyjne. Za to poznanianki z minuty na minutę powiększały przewagę i coraz pewniej czuły się na boisku. W 41’ przewaga AZS AWF wynosiła już 11 bramek 24:13. Pomimo zmian gra MKS MOS nie zmieniała się. Ostatecznie drużyna z Pierwszej Stolicy uległa akademiczkom z Poznania 32:20.

Za tydzień MKS MOS podejmować będzie u siebie bardzo silna i doświadczoną drużynę GMTS Sparta Gubin. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 16.03 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4 o godz. 15.00. A już dzień wcześniej w sobotę o godz. 11.00 swój kolejny mecz na „Paczka” rozegra zespół juniorek młodszych. Sympatyków szczypiorniaka serdecznie zapraszamy!

MKS MOS Gniezno: Daria Tarczyńska i Lidia Kobyłecka – bramkarki, oraz Marcelina Dłutkowska (1), Agata Wachowska (2), Marta Jerzakowska (4), Karolina Chojnacka (1), Kamilka Stankiewicz, Marta Giszczyńska (2), Ewelina Trojanowska, Niedzielska Natalia, Łuczak Klaudia (1), Budzyńska Anita (2), Łęgowska Monika (3), Tomaszewska Katarzyna (2), Tomaszewska Paulina, Dolata Monika (2).