Alan Poczekaj szokuje w dorosłym boksie

2023-10-20

Długo czekaliśmy na taki sukces. Od Poniedziałku 16.10 trwają w Pułtusku Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-23.

Mimo nie wielkiego stażu w sporcie nasz reprezentant - Alan Poczekaj  to zawodnik dobrze wyszkolony technicznie, dobrze przygotowany kondycyjnie, z wielkim sercem ....... ale jednak najmłodszy i najmniej doświadczony w swojej kategorii wagowej. Na U-23 mamy samych medalistów lub mulitedalistów krajowych i międzynarodowych imprez lub ludzi po prostu którzy boksują już "całe życie".

Nie przeszkadza to jednak Alanowi w odprawianiu kolejnych rywali. Dzień po dniu wygrywa pojedynki, jeden nawet wygrał przed czasem w 2 rundzie. Między innymi pokonał multimedalistę Mistrzostw Polski w Kickboxingu ... a wczoraj odprawił 4 krotnego Mistrza Polski - Oliviera Rogiewicz. Była to duża niespodzianka na tych Mistrzostwach co zagwarantowało mu w Sobote walkę w wielkim finale. Tam również czeka na Nas nie byle kto, bo 4 krotny Srebrny medalista oraz wielokrotny reprezentant Polski - Emil Dudajek - RKB Boxing Radom. Alan znów ma nie być faworytem ... ale My lubimy wyzwania.

Nie mam dostępu do kronik ale z tego co pamiętam w dorosłym boskie mężczyzn, ostatni taki sukces dla Gniezna mieliśmy może w latach dziewiędziesiątych? Może wcześniej ? W.2004r Marcin Adamczak był MP Kadetów (15-16 lat) ale z dorosłych pięściarzy to szczerze wogóle nie pamiętam.

Akademia Sportu Jakub Czaprowicz + foto

PS.

W finałowej walce mistrzostw Polski U-23 w Pułtusku Alan Poczekaj przegrał z Emilem Dudajkiem  (RKB Boxing  Radom)  i został wicemistrzem Polski w wadze koguciej (-54 kg). GRATULUJEMY!