Aleksandra Olejniczak najpopularniejszym juniorem Gminy Trzemeszno!

2018-01-31

Zakończony został VI Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca-Juniora Gminy Trzemeszno organizowany przez Gimnazjum w Trzemesznie wspólnie z Międzyszkolnym Klubem Sportowym, w którym rywalizowali zawodnicy do 18-ego roku życia. W tej edycji przez swoich trenerów zgłoszonych zostało 25 zawodników z klubów i szkół z terenu gminy Trzemeszno.

Głosowanie trwało od 29 listopada do 22 grudnia, a podsumowanie plebiscytu nastąpiło w piątek 19 stycznia podczas Balu Sportowca, który odbył się w Gościńcu "Liliowy Staw" w Małachowie Złych Miejsc koło Witkowa. W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie szkół z terenu gminy Trzemeszno. Ostatecznie Najpopularniejszym Sportowcem-Juniorem Gminy Trzemeszno w 2017 roku została zawodniczka KS-u Trzemeszno – Aleksandra Olejniczak, która podczas głosowania uzyskała 385 punktów. Aleksandra Olejniczak jest uczennicą SP nr 2 W Trzemesznie uprawiającą lekkoatletykę. Trenuje biegi krótkie i średniodystansowe oraz skok w dal. W maju 2017 roku w finale miejskim Czwartków Lekkoatletycznych we Wrześni zajęła 2 miejsce w biegu na 300 m i 1 miejsce w skoku w dal.
Podczas balu nagrodzona została czołowa piątką, a więc oprócz zwycięzcy nagrodzeni zostali kolejno Eryk Grzegorski (TLKS Zjednoczeni Trzemeszno) - 344 punkty, Maja Barczak (AKT Samuraj Gniezno/Trzemeszno) - 316 punktów, Zofia Mikuła (MKS Trzemeszno) - 305 punktów oraz Blanka Chojnacka (MKS Trzemeszno) - 295 punktów. Cała piątka otrzymała pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.