ALMAR zaprasza na I Mistrzostwa Wielkopolski w Ping Pongu

2016-01-03

W dniu 09.04.2016 roku w obiekcie sportowym ALMAR Aleksandra i Marcina Kujawskich w miejscowości Głębokie odbędą się I Mistrzostwa Wielkopolski w Ping Pongu.

Ping Pong jest alternatywną odmianą  tenisa stołowego, a Mistrzostwa mają na celu wyłonienie najlepszych zawodników z całej Wielkopolski. W zawodach mogą wziąć udział amatorzy oraz zawodniczki i zawodnicy biorący udział w rozgrywkach ligowych. W zawodach nie ma ograniczeń wieku oraz płci zawodników. Turniej ten będzie wspaniałą promocją Ping Ponga (tenisa stołowego) i całej Wielkopolski. W 2015 roku w Mistrzostwach Polski w Ping Pongu rozgrywanych w Warszawie wystartowało ponad 110 zawodników a w styczniu 2016 roku w Londynie rozegrano Mistrzostwa Świata,  w których wzięła udział także reprezentacja Polski. Głównym i strategicznym sponsorem Mistrzostw Wielkopolski jest Gospodarstwo Rolne Pana Aleksandra i Marcina KUJAWSKICH „ALMAR” a patronat nad nimi objął Polski Związek Tenisa Stołowego, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego a patronat medialny portal sportowy sportgniezno.  Będzie to bardzo ciekawy turniej i bardzo emocjonujący.
 
System rozgrywek zostanie dostosowany do liczby zgłoszeń do zawodów. 
W Mistrzostwach Wielkopolski w Ping Pongu może wziąć udział każdy. Zapraszamy wszystkich miłośników odbijania piłeczki po ping pongowym stole. Nie ma żadnych ograniczeń formalnych, sportowych ani wiekowych.
Najciekawszym elementem jest charakterystyczna rakietka, którą grają wszyscy zawodnicy. Wykonana jest z drewna, ma prosty uchwyt. Zamiast okładzin używanych w tenisie stołowym pokryta jest papierem ściernym o drobnej ziarnistości. Wszyscy zawodnicy grają wyłącznie rakietkami dostarczonymi przez organizatorów.
Podczas rozgrywanych w 2011 roku w Las Vegas pierwszych finałów WCPP deska oklejona była papierem w kolorze czarnym. W następnych latach kolor ten zmieniono na niebieski i od tego czasu niebieska rakietka stała się symbolem World Championhip of Ping Pong. 
Każdy mecz rozgrywamy do dwóch wygranych setów (finał do trzech wygranych). Set wygrywa osoba, która pierwsza zdobędzie 15 punktów (w przypadku stanu 14:14 wygra zawodnik który zdobędzie 15-ty punkt).
Fred Dove, ojciec tej odmiany tenisa stołowego, zauważył, że podczas kontaktu ping pongowej deski z piłką tarcie jest bardzo małe. Analizy wideo wykazały, że rotacja piłki zagranej tym rodzajem rakietki stanowi zaledwie 2 procent rotacji występującej 
w tradycyjnym tenisie stołowym. Bardzo mała rotacja piłki, nadawana podczas uderzenia rakietką pokrytą papierem ściernym, stawia przed zawodnikami nowe wyzwania. Rozgrywki z użyciem niebieskiej rakietki stały się bardziej atrakcyjne również dla widzów. Dzięki swojej specyfice deska jest odpowiednia zarówno dla zawodników ofensywnych, jak i dla tych, którzy grają bardziej obronnie. Widowiskowość tego sportu powoduje, że zawody Ping Ponga budzą o wiele większe emocje od turniejów tenisa stołowego – widać to zarówno po oprawie medialnej Mistrzostw Świata, jak i po reakcjach widzów na każdym z ping pongowych turniejów. Dużo gry defensywnej, dłuższe wymiany, piłki grane często z dala od stołu – to wszystko sprawia, że zawody staja się 
o wiele ciekawsze dla obserwatorów.
 
Ping Pong jest sportem młodym – wszystko zaczęło się cztery lata temu w USA. Od tego czasu dyscyplina ta rozwija się bardzo dynamicznie, w 2016 roku w Londynie odbędą się piąte już Mistrzostwa Świata, w których wezmą udział zawodnicy z kilku kontynentów i kilkudziesięciu krajów, w tym również z Polski. 
 
W dniach 7 - 8 lutego 2011 roku w „Palms Resort & Casino”, w Las Vegas w stanie Nevada, po raz pierwszy rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Ping Pongu (WCPP). Reprezentanci szesnastu krajów stoczyli wówczas walkę o tytuł Mistrza Świata oraz nagrodę w wysokości 41 000 $. Za pośrednictwem FoxSportNet relacja z zawodów transmitowana była do dwudziestu dwóch krajów świata, przyczyniając się do popularyzacji tej nowej odmiany tenisa stołowego.
Organizator i pomysłodawca imprezy Barry Hearn powiedział: "Nie jestem fanem rakietki 
z okładziną i nie jestem również fanem gry rotacyjnej. Gra trzydzieści lat temu była ciekawsza, wtedy grano „twardą deską”. Dzisiejszy, nowoczesny tenis stołowy jest zbyt szybki i trudny w odbiorze. Dlatego myślę, że musimy wrócić do dawnego tenisa, aby ponownie poczuć tę atmosferę”.
Ciekawostką jest, że chińscy tenisiści stołowi, którzy w 2011 roku stanowili czołówkę rankingu światowego, zbojkotowali zawody uważając je za stratę czasu….
 
Chętnych chcących wziąć udział w zawodach prosimy o potwierdzenie udziału:
e-mail: kujawscy@o2.pl, arekzawada@wp.pl lub telefonicznie pod numerem: Aleksander Kujawski 602 658 605, Arek Zawada 606 986 546 do 01.04.2016 roku
 
Zgłoszenie zawierać musi (załącznik):
imię i nazwisko
datę urodzenia
miejscowość zamieszkania
telefon kontaktowy
seria i nr dowodu osobistego
adres e-mail
potwierdzenie przelewu opłacającego wpisowe w wysokości 25 zł
 
Dane do przelewu: 
Gospodarstwo Rolne Kujawscy Głębokie 1A 
Bank Zachodni Filia Gniezno
Nr konta: 94 1090 2747 0000 0006 8000 1930
ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 01.04.2016 roku
Organizatorzy przewidują dla każdego uczestnika imienną pamiątkę i w związku z tym bardzo prosimy o możliwie jak najwcześniejsze dokonywanie zgłoszeń do turnieju.
Zapewniamy rakietki i piłeczki do gry.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe nieszczęśliwe wypadki zaistniałe podczas trwania turnieju.
Uczestnicy zobowiązani są posiadać ubezpieczenie NW we własnym zakresie.
Zawodnicy przyjeżdżają na koszt własny.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione podczas turnieju.
Ostateczna interpretacja regulaminu i inne sprawy sporne rozstrzygają organizatorzy turnieju.
 
Materiał Nadesłany 
 




treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,almar-zaprasza-na-i-mistrzostwa-wielkopolski-w-ping-pongu.html