Ambitne „Orły” nie dały rady ŁKS-owi

2023-02-25

Nie udało się sprawić miłej niespodzianki koszykarzom drużyny Sklep Polski MKK Gniezno. Gnieźnianie pomimo ambitnej walki przegrali w sobotę, 25 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki z liderem tegorocznych rozgrywek 2 ligi, ŁKS-em CoolPack Łódź.

Pierwsze trafienie w meczu zaliczył zawodnik ŁKS-u, Kacper Dominiak. W 2 minucie, to jednak gracze MKK prowadzili 4:2 po dwóch trafieniach Dariusza Wietrzyńskiego. Później jednak, do głosu doszli goście. Po „trójce” Jakuba Karwowskiego było 7:4 dla ŁKS-u. W 4 minucie, po trafieniu Bartosza Wróbla przyjezdni prowadzili już 14:4. Minutę później, w zespole gnieźnieńskim za trzy punkty trafił Dariusz Dobrzycki. W odpowiedzi, „trójkę” dla łodzian trafił Bartosz Wróbel. W 7 minucie, po akcji gości efektownym wsadem popisał się Jakub Karwowski. W końcówce pierwszej kwarty za trzy trafił Michał Szydłowski. Po pierwszej odsłonie   koszykarze z Gniezna przegrywali 11:30.

W 3 minucie, za dwa punkty w zespole MKK trafił Dariusz Dobrzycki. Chwilę później, „trójkę” trafił Dariusz Wietrzyński. Kilkanaście sekund potem, punkty dla „Orłów” dorzucił jeszcze Daniel Kotwasiński i zrobiło się 20:32. W 5 minucie, punkty spod kosza zdobył Mikołaj Czyż. Pół minuty później, po trafieniu Czyża gracze MKK przegrywali już tylko 26:32. W 7 minucie, po akcji MKK punkty  zdobył Michał Szydłowski. Do przerwy gnieźnianie przegrywali 39:44.

Pierwsze punkty dla MKK w trzeciej części gry zdobył Piotr Leśniczak. W 3 minucie, za trzy punkty w zespole ŁKS-u trafił Kacper Dominiak. Minutę później, wsad w zespole gości zaliczył Jakub Karwowski. W 6 minucie, po akcji MKK punkty zdobył Mikołaj Czyż. Minutę później, „trójkę” w zespole gnieźnieńskim trafił Michał Szydłowski. Po trzech kwartach gracze z Łodzi prowadzili z MKK 68:52.

Na początku czwartej części gry, za trzy punkty trafił Daniel Kotwasiński. W odpowiedzi, punkty dla Łodzi zdobył Jakub Karwowski. W 3 minucie, za trzy punkty trafił Bartosz Wróbel. Na pięć minut przed końcową syreną, gnieźnianie przegrywali 58:81. W 7 minucie, punkty dla MKK po podaniu od Daniela Kotwasińskiego zaliczył Mikołaj Czyż. W końcówce, wsadem w zespole z Gniezna popisał się Piotr Leśniczak. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z ŁKS-em CoolPack Łódź 74:94.

Sklep Polski MKK Gniezno-ŁKS CoolPack Łódź 74:94 (11:30, 28:14, 13:24, 22:26)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:
Kotwasiński 17, Szydłowski 14, Dobrzycki 13, Czyż 10, Leśniczak 8, Wietrzyński 7, Gorzelany 3, Urbaniak 2, Kozłowski,
Kurka, Konowalski.

ŁKS CoolPack Łódź: Wróbel 23, Dominiak 18, Giżyński 14, Karwowski 13, Kulon 13, Kołodziejczyk 7, Stępień 2, Gwardecki 2, Kuźniar 2, Maj, Jończyk, Paduch.

Łukasz Gadek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ