Ambitne „Orły” postraszyły gwiazdozbiór Noteci

2023-10-01

Po dobrym meczu i ambitnej grze koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno okazali się niewiele słabsi w meczu na własnym trenie w niedzielę 1 października od naszpikowanej gwiazdami i doświadczonymi graczami, Noteci Inowrocław.

Pierwsze trafienie w meczu zaliczył powracający po kontuzji, Hubert Konowalski. W odpowiedzi, trafienie dla Noteci zaliczył Darrell Harris. W 3 minucie, po ładnej akcji Piotra Leśniczaka z Mikołajem Czyżem, punkty zdobyli koszykarze MKK. Minutę później, „trójkę” w zespole z Gniezna trafił młody Artur Kozłowski.  W 5 minucie, punkty dla Noteci zdobył Jakub Dłoniak. Kilkanaście sekund później, ten sam zawodnik trafił za trzy i zrobiło się 14:7 dla gości. W odpowiedzi, „trójkę” rzucił Hubert Konowalski. W 8 minucie, punkty dla MKK rzucił Oliwier Kurka, ale po chwili z drugiej strony trafił Darrell Harris. Po pierwszej kwarcie, koszykarze z Inowrocławia prowadzili z MKK 28:15.

Jako pierwsi, w drugiej odsłonie trafili gracze Noteci Inowrocław. W 3 minucie, punkty dla MKK zdobył kapitan drużyny, Dariusz Dobrzycki. Chwilę później, dwa punkty dołożył jeszcze Artur Kozłowski. Minutę potem, po akcji „Orłów” punkty spod kosza zdobył Piotr Leśniczak. W odpowiedzi, punkty dla Noteci zdobył Cezary Karpik. W 7 minucie, 3/3 z rzutów osobistych trafił Dariusz Dobrzycki i było 38:27 dla przyjezdnych. Kilkanaście sekund później, punkty dla MKK zdobył Tomasz Urbaniak. W 8 minucie, „trójkę” dla Noteci Inowrocław rzucił Piotr Robak. W 10 minucie, 2/2 z linii rzutów osobistych trafił Dariusz Dobrzycki i było już tylko 43:37 dla inowrocławian. Do przerwy, Noteć prowadziła z MKK 43:39.

Trzecia część gry rozpoczęła się od trafienia Łukasza Bodycha. W 2 minucie, punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak. Chwilę później, trafienie zaliczył Mikołaj Czyż. W 5 minucie, Noteć prowadziła 51:43. Kilka sekund później, efektowną „czapą” na Jakubie Dłoniaku popisał się Mikołaj Czyż. W  6 minucie, „trójkę” dla MKK rzucił Oliwier Kurka. Pół minuty później, 2/2 z rzutów osobistych trafił Piotr Robak i Noteć prowadziła 56:46. W 7 minucie, za trzy punkty w zespole z Inowrocławia trafił Mateusz Stawiak jednak „Orły” szybko odpowiedziały „trójką” Dariusza Dobrzyckiego. W 9 minucie, 2/2 trafił kapitan Noteci, Piotr Robak. Po trzech kwartach, goście prowadzili z MKK 64:50.

W 3 minucie, punkty dla gości zdobył Darrell Harris. Minutę później, dwa punkty dla MKK zdobył Dariusz Dobrzycki. W 5 minucie, rzut Tomasza Urbaniaka zablokował Darrell Harris. Po chwili, Tomasz Urbaniak zdobył punkty dla gnieźnieńskiego zespołu. Pół minuty potem, ten sam zawodnik po indywidualnej akcji przez całe boisko, zaliczył kolejne punkty dla „Orłów”. Na trzy minuty przed końcową syreną, Noteć prowadziła 66:58. Kilkanaście sekund później, za trzy trafił Dariusz Dobrzycki. W 9 minucie, punkty dla Noteci rzucił Piotr Robak. Ostatecznie koszykarze MKK przegrali z faworyzowaną Notecią Inowrocław 64:74.

Sklep Polski MKK Gniezno-Noteć Inowrocław 64:74 (15:28, 24:15, 11:21, 14:10)