Ambitne „Wilki” słabsze od faworyta z Oławy

2024-03-02

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno pomimo ambitnej postawy przegrali w sobotę, 2 marca w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 z jednym z faworytów drugiej ligi, Acana Moto-Jelczem Oława.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli gracze Szczypiorniaka. W 3 minucie, było już 3:0. Goście pierwszą bramkę zdobyli minutę później, a w 5 minucie było już 3:2 dla gospodarzy. Po dziesięciu minutach to jednak oławianie prowadzili 6:3. Minutę później, bramkę dla „Wilków” zdobył Bartosz Miemietz. W 15 minucie, bramkę na 7:5 dla Oławy zdobył Adrian Burtan. Cztery minuty później, trafienie dla Szczypiorniaka zaliczył Marcin Fijałkowski. W 20 minucie, w poprzeczkę trafił Adam Kniaź. W odpowiedzi, bramkę zdobyli przyjezdni. W 22 minucie, na tablicy wyników był rezultat 10:6 dla gości. Po chwili, bramkę dla gnieźnian zdobył Mateusz Dryjer. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 11:8 dla gości. W 28 minucie, Miłosz Śliwiński obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Rzeźnika. Do przerwy Oława prowadziła z „Wilkami” 14:12.
Premierowe trafienie w drugiej połowie wpadło na konto gości. Szczypiorniak jednak szybko odpowiedział. W 33 minucie, bramkę dla „Wilków” zdobył Marcin Fijałkowski. W 37 minucie, po bramce oławian, było 18:15 dla gości. W 45 minucie, bramkę dla przyjezdnych zdobył Jakub Kudela i było 21:16. W 50 minucie, bramkę dla Gniezna rzucił Marcin Fijałkowski. W odpowiedzi, trafienie dla Oławy zaliczył Patryk Janiuk. W 56 minucie dla gości trafił Adrian Burtan i było 25:18. Ostatecznie, Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno przegrał z Acana Moto-Jelczem Oława 19:27.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Acana Moto-Jelcz Oława 19:27 (12:14)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Mateusz Dryjer-6.
Acana Moto-Jelcz Oława: Adrian Burtan-8.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Miłosz Śliwiński (bramkarze)-Waldemar Pawlak, Nikodem Wróbel, Adrian Szcześniak, Gracjan Kościański, Filip Liske, Adam Meixner, Mikołaj Kaczmarek, Kacper Kozak, Maksymilian  Ciesielski, Adam Kniaź, Błażej Kosecki, Marcin Fijałkowski, Bartosz Miemietz, Mateusz Dryjer (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ