Antoni Piotrowski z SP 8 w Gnieźnie brązowym medalistą Mistrzostw Wielkopolski w biegach przełajowych!

2016-06-03

Ogromny sukces odniósł Antoni Piotrowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie, w Finale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych.

Uczeń ,,ósemki" w zawodach które odbyły się 2  czerwca 2016 r. w Żerkowie zajął 3 miejsce i stanął na najniższym stopniu podium. W biegu finałowym uczestniczyło około 300 najlepszych biegaczy z całej Wielkopolski wyłonionych w zawodach powiatowych. Antoni Piotrowski, który wcześniej zdobył Mistrzostwo Powiatu Gnieźnieńskiego godnie reprezentował nasz powiat w finale wojewódzkim i był nawet bardzo bliski wygrania całych zawodów gdyż kolejność na pierwszych trzech  miejscach na podium rozstrzygnęła się dopiero tuż przed metą. Antoni Piotrowski startował w kategorii rocznik 2004 i młodsi a  opiekunem gnieźnianina był nauczyciel w-f Paweł Bartkowiak.