Atomowy start Wilków! Szczypiorniak gromi Stal 18 bramkami!

2017-10-23

Po ponad pięciu miesiącach KS Szczypiorniak Gniezno powrócił do rywalizacji w ramach Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn.

Na inaugurację gnieźnianie udali się w niedziele 22 października do Deszczna, by tam podjąć II drużynę KS Stali Gorzów, która debiutuje w rozgrywkach (I zespół występuje w I lidze mężczyzn). Dla trenera Wilków, Kamila Hanuszczaka, mecz ten miał szczególne znaczenie, ponieważ mierzył się z zespołem ze swojego rodzinnego miasta. Ekipa przeciwników złożona jest głównie z juniorów (średnia wieku 19 lat), wspartych kilkoma doświadczonymi zawodnikami. W drużynie gości zadebiutowali wszyscy nowi zawodnicy, którzy wzmocnili Szczypiorniaka latem.

Od początku silna obrona oraz skuteczne interwencje Michała Białkowskiego pozwoliły Szczypiorniakowi prowadzić w 20 minucie 11:3. Później nastąpił przestój, który pozwolił gospodarzom na zmniejszenie straty do 3 bramek, jednak pod koniec dwie bramki naszego nowego rozgrywającego Przemysława Gadeckiego dały prowadzenie gościom do przerwy 13:8. Drugą połowę świetnie zaczęły Wilki, rzucając do 41 minuty 9 bramek, tracąc przy tym zaledwie jedną z rzutu karnego. Kolejne minuty to pełna kontrola ze strony gości, którzy powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie KS Szczypiorniak Gniezno pokonał KS Stal II Gorzów 34:16.

Wilki zaczynają swój trzeci sezon na tym poziomie rozgrywek, jednak nigdy wcześniej nie wygrały na inaugurację. Co więcej było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od meczu z MKS Wartą Pyzdry w 2016 roku oraz historyczne 3 punkty (w tym sezonie zwycięstwa punktowane są za 3, w przypadku remisów następują rzuty karne). Trener Hanuszczak wykorzystał wszystkich zawodników w tym spotkaniu, a każdy odpłacił się za to dobrą grą. Prócz Macieja Kapelli wszyscy zawodnicy rzucili co najmniej jedną bramkę. Na pochwałę zasługuje szczególnie obrona oraz bramkarze, przez co rywale rzucili zaledwie 16 bramek. Najlepszą skutecznością dla zielono-czarnych popisali się Łukasz Krakowiak oraz Przemysław Gadecki ( po 6 bramek), natomiast dla gospodarzy Piotr Chudy (6 bramek) oraz Kajetan Korzik (4 bramki).

Warto wspomnieć, że cały mecz był nagrywany na żywo przez naszych reporterów i publikowany na klubowym facebook'owym fan page (www.facebook.com/SzczypiorniakGniezno), a wyświetlenia każdej transmitowanej połowy sięgały blisko 1.000 wyświetleń! Videorelację w każdej chwili można raz jeszcze obejrzeć na naszej stronie.

Kolejne spotkanie zawodnicy z Gniezna rozegrają przed własną z publicznością ze spadkowiczem z drugiej ligi UKS Liderem Swarzędz. Zapraszamy do dopingowania w sobotę 4 listopada o godzinie 15:00. Mecz zostanie rozegrany na hali przy ulicy Paczkowskiego 4.

KS Szczypiorniak Gniezno: Białkowski, Grubczak, Wolny – Dymkowski (3), Gadecki (6), Grzelak (2), Kapella, Konieczny (3), Krakowiak (6), Nowak (2), Ostrowski (2), Pluciński (1), Siudeja (3), Sobański (3), Szymkowiak (2), Łuczak Z. (1). Trener: Hanuszczak Kamil, II Trener: Białkowski Michał
Fizjoterapeuta: Chrzanowski Filip

KS Stal Gorzów II: Szot, Maj, Jaśko – Litwinów Kornel (1), Szembek S. (1), Szembek D., Olejniczak, Trzciński, Korzik (4), Renicki (2), Gniatkiewicz (1), Chudy (6), Ławniczak, Jaśko, Nowacki (1), Jurgiewicz, Szot, Litwinów Kacper
Trener: Szopa Janusz