Awans do Ekstraligi Mężczyzn w Unihokeju drużyny Błyskawica Niechanowo

2023-04-06

W dniu 2 kwietnia w ostatnim meczu sezonu I Ligi Mężczyzn w Unihokeju UKS Błyskawica Niechanowo wysoko pokonuje bo aż 17:1 UKS Victoria Gułtowy.

Dzięki temu zwycięstwu zdobywamy tytuł MISTRZA I LIGI MĘŻCZYZN W UNIHOKEJU w sezonie 2022/2023. Zdobycie tego tytułu premiowane jest historycznym awansem naszej drużyny do Ekstraligi Mężczyzn w Unihokeju.
W sezonie 2022/2023 UKS Błyskawica zdobył 38 punktów, wygrał 13 meczów, przegrał 1 mecz, zdobył 124 bramki i stracił 47 bramek.

Zdobywcą  największej ilości bramek w I Lidze Mężczyzn w Unihokeju w sezonie 2022/2023 został Jakub Marciniak, który strzelił 32 bramki. Na III miejscu w klasyfikacji najwięcej strzelonych bramek z ilością 25 bramek znalazł się Jędrzej Strzyż.

Bramkarze również dołożyli cegiełkę do tego sukcesu. Łukasz Krawczyk obronił 269 strzałów na naszą bramkę a Kacper Mytych 54.
Najlepszym zawodnikiem niedzielnego meczu w naszej drużynie wybrano obrońcę Miłosza Marciniaka.

Puchar, statuetki najlepszego zawodnika i koszulki ufundowane przez Gminę Niechanowo wręczyli: Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz, Dyrektor poznańskiego oddziału PERI Łukasz Majkowski  i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niechanowie Renata Włodarczyk.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim dzieciom, które przybyły na nasz niedzielny mecz, naszym niezawodnym kibicom za wspaniały doping, wszystkim mamom, które upiekły wspaniałe ciasto, trener Weronice Andrzejewskiej za ogarnięcie wszystkiego i całej obsłudze stolika sędziowskiego.

Tomasz Wojciechowski + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,awans-do-ekstraligi-mezczyzn-w-unihokeju-druzyny-blyskawica-niechanowo.html