Awans juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno do grupy mistrzowskiej!

2013-11-04

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno nie pozostawili złudzeń swoim rywalom kto jest najlepszy w grupie 1 rozgrywek pod egidą WZPN i pewnie pokonali w niedzielę 3 listopada na własnym boisk przy ulicy Strumykowej w meczu ,,na szczycie" juniorów Unii Swarzędz 2:1

Co prawda wynik może o tym nie świadczyć jednak gdyby sędzia uznał prawidłowo zdobytą bramkę dla Mieszka na 3-0 i bramkarz gości nie popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami to wynik tego pojedynku byłby dużo okazalszy dla biało-niebieskich. Bramki dla podopiecznych Pawła Bartkowiaka zdobyli Damian Garstka i Damian Pankowski.
Cieniem na to spotkanie położyła się kontuzja zawodnika gości w 20 minucie spotkania który się zderzył z interweniującym bramkarzem Szymonem Menzem. Zawodnika Unii z boiska zabrała karetka pogotowia z urazem kręgosłupa a przerwa w grze trwała ponad pół godziny.
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gnieźnian 1-0 a bramkę zdobył w 35 minucie Damian Garstka który odebrał piłkę zawodnikowi gości i ładnym technicznie strzałem pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie w dalszym ciągu bezbłędnie grała defensywa Mieszka a pod bramką Unii co chwila dochodziło do groźnych okazji bramkowych i tylko kwestią czasu było kiedy padnie kolejna bramka dla gospodarzy. Bramkę tą zdobył Damian Pankowski w 65 minucie strzałem głową z najbliższej odległości. Chwilę później powinno być już 3-0 ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dopatrując się faulu na bramkarzu.

W 88 minucie goście zdobyli honorową bramkę po strzale z rzutu wolnego z 30 metrów ale szansy na wyrównanie goście nie mieli ani jednej. Trochę szkoda tej bramki gdyż została przerwana seria sześciu kolejnych meczów bez straty gola.

Po meczu zadowolenia nie krył trener biało-niebieskich Paweł Bartkowiak: Praktycznie kontrolowaliśmy mecz przez całe 90 minut.  Ten mecz pokazał że w naszej drużynie tkwi duży potencjał i musimy stawiać sobie ambitne cele a takim będzie zwycięstwo w Grupie Mistrzowskiej. Za ten mecz należą się pochwały wszystkim 16 zawodnikom, każdy z nich miał wkład w wywalczenie awansu.

Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz  2-1 ( 1-0 )

bramki: Damian Garstka 1, Damian Pankowski 1