Awans Maksymiliana Janowskiego na Mistrzostwa Polski

2015-04-28

Dobry występ zanotował podczas Mistrzostw Wielkopolski Młodzików rozgrywanych w Poznaniu zawodnik Stelli Niechan – Maks Janowski, wygrywając turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski.

Wśród 76 rywalizujących zawodników Maks okazał się najlepszy pokonując min. w półfinale Tomasza Mrozka z Dąbcza 3:0 i w finale po niezwykle dramatycznym meczu 3:2 Remigiusza Styzińskiego ze Śmigla, mimo przegrywania 0:2 w setach. Tym samym Maks awansował do finałów Mistrzostw Polski  które odbędą się w dniach 15-17 maja w Luboniu. W całych Mistrzostwach Maks zajął piąte miejsce. Wygrał Patryk Pyśk z Lubonia. W konkurencji dziewcząt Zuzia Lewandowska była szósta, a Roksana Wojtalakdziewiata. W turnieju drużynowym nasz zespół dziewcząt:  Zuzia Lewandowska-Roksana Wojtalak zajął trzecie miejsce, a drużyna chłopców: Maks Janowski-Sebastian Mudrak miejsce czwarte.