Awans MKS-u PR Gniezno do 1/8 finału MP!

2021-05-02

Po wygranej z Kusym Szczecin juniorki młodsze MKS-u PR Gniezno zapewniły sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski.

Piłkarki ręczne MKS-u PR Gniezno rozpoczęły  mecz z gospodyniami turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych od prowadzenia 5:1. Bardzo dobrze praz kolejny w zespole z Gniezna spisywała się Antonina Cieślak broniąc silne rzuty szczecinianek. Do przerwy gnieźnieńskie szczypiornistki prowadziły z Kusym Szczecin 16:7.

Po przerwie, w 32 minucie bramkę dla MKS-u PR Gniezno zdobyła Weronika Wabińska, która ma już za sobą debiut w  zespole seniorek MKS-u PR URBIS Gniezno. W 36 minucie zawodniczki z Grodu Lecha prowadziły już 20:8, a w 40-22:10.Na dziesięć minut przed końcem meczu gnieźnianki prowadziły 28:14. Ostatecznie MKS PR Gniezno pewnie pokonał Kusego Szczecin 34:20 pieczętując tym samym awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski!

W drugim niedzielnym meczu SMS Zagłębie Lubin pokonało MKS Brodnica 46:21 (22:8).  Awans do  1/8 finału MP juniorek młodszych uzyskały drużyny z Gniezna i Lubina.