Awans pingpongisty - Patryka Króla

2018-03-18

Bardzo udany turniej w Poznaniu zanotował jedenastoletni gnieźnieński tenisista stołowy – Patryk Król.

Podczas Wielkopolskiego Turnieju Grand Prix Żaków Patryk zajął drugie miejsce i awansował do finałów Ogólnopolskich, które rozegrane zostaną na początku kwietnia w Mławie.  Patryk wygrał sześć pojedynków. Kolejno pokonał : Jaromira Stachowiaka z Poznania 3:0, Adama Biała z Obornik 3:0, Kacpra Zrola z LKTS Luboń 3:0 i 3:1, Flipa Szczepaniaka z „Chrobry Gizałki 3:0 i w decydującym meczu o awans pokonał faworyta turnieju – Michała Kaźmierczaka 3:1.Przegrał jedynie po walce ze zwycięzcą – Wiktorem Puciłowskim z Łobzonki Wyrzysk 1:3. Jest to wielki sukces tego ambitnego młodego zawodnika Stelli Niechan Gniezno.  Dobrze zaprezentował się inny , jeszcze o rok młodszy stelista – Bartek Smarzyk, zajmując dziewiąte miejsce. Łącznie w zawodach startowało ponad sześćdziesięciu zawodników z całej Wielkopolski.