Awans Waldemara Zamiara

2016-04-04

W dniach 01-03 kwietnia w Janowie Lubelskim ponad 180 zawodników z 54 klubów z Polski wzięło udział w II Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

Powyższe zawody były drugim i ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Gnieźnieński klub Husarz reprezentowali - Szymon Bereźnicki w kategorii wagowej 63 kg i Waldemar Zamiar  w kategorii wagowej 85 kg.

Bardzo dobrze wypadł Waldek Zamiar, który zajął 5 miejsce (wygrywając 3 z 5 walk) i uzyskał kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Szymon Bereźnicki,  po wygranej pierwszej walce uległ w dwóch następnych pojedynkach swoim przeciwnikom i ostatecznie uplasował się na 16 miejscu, co niestety nie daje szans na udział tego zapaśnika w najważniejszej imprezie dla kadetów.