Awans Wełnianki Kiszkowo odłożony w czasie!

2016-06-19

Takiego obrotu finiszu rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1, w których oprócz Fary Pelikan Żydowo bierze udział drugi reprezentant z naszego powiatu gnieźnieńskiego Wełnianka Kiszkowo nikt się chyba nie spodziewał.

W niedzielę 19 czerwca w ostatniej kolejce rundy rewanżowej a co za tym idzie całego sezonu 2015/2016 w Kiszkowie doszło do arcyważnego pojedynku w ligowej tabeli. Zespół miejscowej Wełnianki zajmujący przed tym spotkaniem drugie miejsce w bezpośredniej potyczce piłkarskiej decydującym o awansie na następny sezon 2016/2017 do poznańskiej klasy A zmierzył się z trzecią drużyna w ligowej tabeli rezerwami Warty Śrem. Kiszkowianom po przegranym dzień wcześniej meczu w Żydowie przez lidera tabeli rezerwy Kłosa Zaniemyśl z miejscowa ekipą Fary Pelikan w stosunku 2:1, wystarczał do awansu zaledwie remis. Niedzielne spotkanie jednak nie ułożyło się po myśli szkoleniowca z Kiszkowa – Piotra Wojnowskiego, gdyż piłkarzom Wełnianki nie udało się wywalczyć zaplanowanego przed rundą rewanżową upragnionego awansu do wyższej klasy piłkarskiej. Kiszkowianie bowiem przegrali spotkanie o ,,wszystko” ulegając po bardzo dobrym meczu swojemu rywalowi w stosunku 2:1. Tym samy sztab szkoleniowy Wełnianki Kiszkowo jak i zawodnicy zespołu awans do wyższej klasy piłkarskiej muszą odłożyć w czasie a szkoda bo był on tak naprawdę blisko po tym w jakim stylu podopieczni Piotra Wojnowskiego rozprawiali się s swoimi rywalami w rundzie rewanżowej odnosząc 8. zwycięstw przy tylko zaznanych dwóch porażkach.

Przechodząc jednak do samych wydarzeń na boisku w Kiszkowie podczas spotkania miejscowej Wełnianki z ekipą rezerw Wart Śrem. To pierwsza połowa dla podopiecznych Piotra Wojnowskiego, nie ułożyła się po ich myśli. Mimo że w 15 minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie jedną bramką po tym jak po trafieniu przez Sławomira Kasprzyka piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości a następnie odbiła się o linie bramką i wyszła w pole gry. To goście z Śremu w 20 minucie cieszyli się po zdobytym golu z prowadzenia 1:0.  Na domiar złego iż kiszkowianie przegrywali z gośćmi od 20 minuty jedna bramką to na dodatek od 35 minuty grali w dziesiątkę. W następstwie dwóch żółtych kartek czerwona został ukarany w ekipie z Kiszkowa przez sędziego prowadzącego mecz Robert Babrakowski, który musiał opuścić plac gry. Po tym zdarzeniu na szczęście rezerwą Warty Śrem, przy dobrze i mądrze grającej defensywie Wełnianki Kiszkowo, która poczynania gości kasowała przed własnym polem karnym nie udało się strzelić kolejnej bramki i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości co dawało szanse kiszkowianom na odrobienie straty bramkowej w drugiej części spotkania.

Tak też się stało, mimo że podopieczni Piotra Wojnowskiego grali w dziesiątkę zaraz po wznowieniu gry zdołali doprowadzić do stanu 1:1. Precyzyjne dogranie w pole karne w wykonaniu Sławomira Kasprzaka, na bramkę zamienił Błażej Robakowski pokonując golkiper gości uderzając piłkę głową z 5.metra. W tym momencie dla Wełnianki Kiszkowo, zaświeciło małe światełko w tunelu że jeśli takim wynikiem zakończyło by się to spotkanie, to oni właśnie z pierwszego miejsca awansują do wyższej klasy piłkarskiej na następny sezon 2016/2017. Tak się nie stało gdyż drużyna rezerw Warty Śrem awans podopiecznych Piotra Wojnowskiego, odłożyła w czasie zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa 2:1 w całym meczu w 89 minucie. Koniec końców po przegranej Wełnianki Kiszkowo, awans do wyższej klasy piłkarskiej w sezonie 2016/2017 zapewniły sobie z pierwszego miejsca rezerwy Warty Śrem z zdobytymi 41.punktami oraz rezerwy Kłosa Zaniemyśl z 40. oczkami. Wełnianka Kiszkowo, rozgrywki zakończyła na trzecim miejscu nie premiowanym awansem z zdobytymi 40. punktami.

Zespół Wełnianki Kiszkowo, czeka obecnie okres roztrenowania po którym przystąpi on do przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2016/2017.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Robert Babrakowski, Radosław Przybyłowicz, Błażej Robakowski, Bartłomiej Szmydke, Marcin Zamiara (65’ Kamil Kupidura), Sławomir Kasprzak, Karol Sztein (75’ Marek Raith), Mateusz Krawczyk, Szymon Burgiel (80’ Maciej Lisecki), Łukasz Kołodziejski

Wyniki 22 kolejki - 18-19 czerwca

Pauza: GKS Gułtowy.

Avia II Kamionki              4-4    KS Szczytniki

Antares Zalasewo         2-4    KSGB Manieczki

Fara Pelikan Żydowo    2-1    Kłos II Zaniemyśl

Meblorz Swarzędz         1-3    Poznań FC

Wełnianka Kiszkowo    1-2    Warta II Śrem