Awans Witkowa i Niechanowa, drużyna z Trzemeszna za burtą rywalizacji pucharowej!

2016-09-29

Podobnie jak Mieszko Gniezno, w środę 28 września soją przygodę od 1/32 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego rozpoczęły trzy pozostałe drużyny z naszego powiatu gnieźnieńskiego Vitcovia Witkowo, Pelikan Niechanowo oraz Zjednoczeni Trzemeszno, występujący na co dzień w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód.

Z trzech wyżej wymienionych drużyn udało się awansować do 1/16 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego tylko dwóm a mianowicie Vitcovii Wiktowo i Pelikanowi Niechanowo. Zespół Zjednoczonych Trzemeszno swoją przygodę zakończył na 1/32 finału PP szczebla okręgu poznańskiego przegrywając swoej spotkanie.

KS Uchorowo – Pelikan Niechanowo 0:1 (0:1)

Ekipa Pelikana Niechanowo, na środowe spotkanie pucharowe udała się do Uchorowa gdzie o awans do dalszych zmagań pucharowych walczyła z ekipą Klubu Sportowego, występującego na co dzień w zmaganiach poznańskiej klasy B grupy 2. Drużyna pod wodzą swojego szkoleniowca Ireneusza Furmaniaka, pokonała zespół z Uchorowa w stosunku 1:0, co może być dużym plusem patrząc tylko na wyniki tego zespołu w rozgrywkach ligowych, gdzie z zerowym kontem punktowym zamyka ona ligową tabelę poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód. Awans drużynie do 1/16 finału PP szczebla okręgu poznańskiego, zapewnił gol zdobyty w 2 minucie pierwszej połowy przez Dariusza Szykownego. Pelikan stwarzał sobie kolejne sytuacje, jednak nie były one zbyt klarowne. W drugiej połowie wraz z upływem sił u obu ekip gra stawała się coraz mniej płynna. Gospodarze starali się doprowadzić do remisu wrzucając piłkę na tzw. "aferę". Jednak defensywa niechanowskiego zespołu stanęła na wysokości zadania i wynik został dowieziony przez drużynę do końca.

W 1/16 finału Pelikan Niechanowo zmierzy się z zespołem Sucharów Suchy Las, który sprawił nie lada niespodziankę pokonując u siebie IV-ligową Unię Swarzędz 4:3. Do tego meczu dojdzie w Niechanowie, w środę 19 października.

Skład Pelikana Niechanowo: Capaja, Wachowski, Wiertel, jankowski, Szykowny, Stachowiak, Pietrzykiewicz, Stupczyński, Mazurkiewicz, Kos,ala. Komorowicz, Kujawa, Dudziak.

Vitcovia Witkowo – Piast Kobylnica 6:1 (3:0)

Awans do 1/16 finału PP szczebla okręgu poznańskiego zapewniła sobie również w środowe popołudnie ekipa Vitcovii Witkowo. Podopieczni Jacka Paska, na własnym trenie podejmowali zespół Piasta Kobylnica, występujący na co dzień podobnie jak drużyna z Witkowa, w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód. Spotkanie, które od początku do końca przebiegało pod kontrolą zespołu z Witkowa, zakończyło się ich pewnym zwycięstwem 6:1, który do przerwy prowadził z swoim rywalem 3:0. W pierwszej połowie po golu na swoim koncie dla witkowian zapisali Bartosz Sypniewski (10’), Filip Janiszewski (38’) i Dawid Kustra (43’). W drugiej połowie kolejne trzy gole dla miejscowych zdobyli Daniel Nowaczyk (65’), Adrian Piechowiak (60’) i Filip Janiszewski (80’).

Przeciwnikiem Vitcovii Witkowo, w 1/16 PP szczebla okręgu poznańskiego w meczu wyjazdowym 19 października będzie ekipa Maratończyka Brzeźno występująca na co dzień w poznańskiej klasie A grupie 1.

Skład Vitcovii Witkowo: Adam Garczyk (80 Dawid Dominiak), Bartosz Sypniewski, Daniel Nowaczyk, Łukasz Szeląg, Kamil Buczek (75’ Mikołaj Plichta), Bartłomiej Melewski (75’ Mateusz Pietrowski), Adrian Piechowiak, Patryk Dąbek, Mikołaj Woźniak, Dawid Kustra, Filip Janiszewski

TPS Winogrady Poznań – Zjednoczeni Trzemeszno 6:3 (3:2)

Jedyny nasz reprezentant, który nie uzyskał awansu do 1/16 PP szczebla okręgu poznańskiego to drużyna Zjednoczonych Trzemeszno. Podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, z dalszej rywalizacji pucharowej i to na samym jej starcie odpadli w środowe popołudnie przegrywając w Poznaniu z tamtejszą drużyną TPS Winogrady w stosunku 6:3 mimo że do przerwy trzemesznianie przegrywali z gospodarzami 3:2. Bramki dla zespołu z Trzemeszna, zdobyli Kamil Wysocki, Mikołaj Humański oraz jeszcze jeden z piłkarzy Zjednoczonych, którego nazwiska na tą chwilę nie udało się nam ustalić.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Dawid Ciążyński, Michał Kachniarz, Krzysztof Majchrzak, Hubert Siwa, Adam Niedzielski, Grzegorz Meller, Mikołaj Humański, Kamil Wysocki, Konrad Nadolny, Patryk Sobucki