Awans Zjednoczonych Trzemeszno o jedno oczko w ligowej tabeli!

2016-09-18

W sobotnie popołudnie 17 września zespół Zjednoczonych Trzemeszno, w ramach rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód podejmował na własnym trenie bezpośredniego sąsiada z ligowej tabeli ekipą Wiary Lecha Poznań.

Trzymesznianie zajmujący przed tym spotkaniem szóste miejsce w ligowej tabeli po pięciu seriach mistrzowskich z dwoma zapisanym na swoim koncie zwycięstwami tyleż samo remisami i jedną  porażką jako faworyt tej potyczki piłkarskiej chcieli jeszcze przed jej rozpoczęciem rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. Podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego jednakże, zdawali sobie sprawę iż zespół Wiary Lecha Poznań, zajmujący przed tym spotkaniem piątą pozycję w ligowej tabeli z trzema zwycięstwami i jednym remisem że to z pewnością bardzo trudny i wymagający rywal, który tanio skóry nie sprzeda w odniesieniu kolejnego zwycięstwa przez trzemesznian. Jak z tego wynikało w sobotnie popołudnie w Trzemesznie zapowiadała się ciekawa walka o punkty ligowe pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno a Wiarą Lecha Poznań. Tak też było o czym może świadczyć dość wyrównany przebieg meczu a co za tym idzie remisowy wynik po pierwszej połowie 1:1. Pierwsi na prowadzenie w meczu 1:0 wyszli goście w 12 minucie. Dopiero po dwóch kwadransach gry pierwszej połowy do stanu 1:1 w ekipie Trzemeszna doprowadził Patryk Sobucki, który po akcji Dawida Ciążyńskiego pokonał bramkarza gości po uderzeniu piłki z 9. metra. Po zmianie stron mimo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki w wykonaniu trzemesznian, po których wyszli by na prowadzenie a które zostały zmarnowane przez Damiana Malczewskiego czy Kamila Wysockiego. Podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, szalę zwycięstwa na swoja korzyść przechylili dopiero w 78 minucie. Eryk Grzegorski zagrał piłkę do stojącego niepilnowanego w polu karnym gości Kamila Nadolnego, a ten długo się nie zastanawiając wpakował futbolówkę z najbliższej odległości do siatki swojego rywala. Była jak to się później okazało ostatnia bramka zdobyta przez oba zespoły w sobotnim meczu przez co spotkanie zakończyło się wygraną Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 2:1. Wygrana ta drużynie z Trzemeszna dała awansz 6 na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Dawid Ciążyński, Michał Kachniarz, Krzysztof Majchrzak, Hubert Siwa, Adam Niedzielski, Damian Malczewski, Szymon Meller (88’ Maciej Nawrot), kamil Wysocki, Konrad Nadolny, Patryk Sobucki (63’ Eryk Grzegorski)

Następne spotkanie ligowe zespół Zjednoczonych Trzemeszno, rozegra w niedzielę 25 września na wyjeździe kiedy to po godzinie 16.00 będzie podejmowany przez ekipę Wielkopolska Komorniki.