AZS Włocławek z Pucharem Prezydenta

2023-04-29

Szczypiorniści AZS-u Włocławek wygrali rozegrany w sobotę, 29 kwietnia w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 po kilku latach przerwy turniej „Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy” o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza.

Szczypiorniści AZS-u Włocławek okazali się najlepsi w rozegranym w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 turnieju w kategorii juniora młodszego „Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy” o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza. Drugie miejsce dla Nielby Wągrowiec a trzecie dla gospodarzy-Szczypiorniaka Gniezno. Sponsorami zawodów byli: Fundacja Enea oraz Bank Spółdzielczy Gniezno.

Poniżej opis poszczególnych spotkań w ramach turnieju:

Szczypiorniak Gniezno-Nielba Wągrowiec 27:36 (16:19)
W 2 minucie, na prowadzenie wyszli gracze Nielby Wągrowiec, a chwilę później było już 2:0. Młode „Wilki” pierwszą bramkę zdobyły minutę później, za sprawą rzutu karnego. W 5 minucie, Nielba prowadziła już 4:1. W 11 minucie, po trafieniu gracza z Wągrowca było 9:3 dla gości. W 14 minucie, po ładnej akcji Szczypiorniaka, „Wilki” zdobyły bramkę nr 5 w tym spotkaniu. W 17 minucie, po silnym rzucie gracza Nielby, skuteczną interwencją wykazał się bramkarz Szczypiorniaka. W 20 minucie, gnieźnianie doszli szczypiornistów z Wągrowca na trzy bramki (11:14). Na pięć minut przed przerwą było 16:13 dla Nielby. Po pierwszej połowie Szczypiorniak przegrywał 16:19.
Jako pierwsi do bramki w drugiej części gry, trafili gracze z Wągrowca. W późniejszych minutach, gracze Nielby odskoczyli „Wilkom” już na osiem bramek (26:18). Później, dwie bramki rzędu zdobyli gracze z Gniezna. W 53 minucie, na tablicy wyników był rezultat 31:24 dla Nielby. Minutę później, na listę strzelców wpisał się zawodnik Szczypiorniaka. W odpowiedzi, bramkę zdobyli gracze przyjezdni. Na pięć minut przed zakończeniem meczu „Wilki” przegrywały 26:33. Ostatecznie, Szczypiorniak Gniezno przegrał z Nielbą Wągrowiec 27:36.

Szczypiorniak Gniezno-AZS Włocławek 25:44 (11:18)
Pierwsze trafienie należało do graczy z Włocławka. W 4 minucie było już 0:3. „Wilki” trafiły kilkanaście sekund później jednak odpowiedź AZS-u była natychmiastowa. W 8 minucie, AZS prowadził 6:1. W 10 minucie, gnieźnianie zdobyli bramkę z rzutu karnego. W 16 minucie, bramkarz „Wilków” obronił rzut karny. W 17 minucie, gracze z Włocławka prowadzili 10:6. Później jednak, włocławianie dołożyli jeszcze trzy bramki. Do przerwy „Wilki” przegrywały 11:18.
W 32 minucie, ładną interwencją po silnym rzucie zawodnika Szczypiorniaka, popisał się bramkarz klubu z Włocławka. W 37 minucie, AZS prowadził 24:12. Później, gracze z Włocławka jeszcze bardziej powiększali przewagę i w 45 minucie prowadzili  31:16. Minutę później, po pięknej akcji gości, gracze AZS-u zdobyli kolejną bramkę. W 55 minucie, było 21:38. Dwie minuty później, po dobrej akcji, włocławianie zdobyli bramkę. W 57 minucie, Szczypiorniak rzucił bramkę z karnego. Ostatecznie, Szczypiorniak Gniezno przegrał z AZS-em Włocławek 25:44 kończąc turniej na trzecim miejscu.

Nielba Wągrowiec-AZS Włocławek 28:32 (13:20)
W 2 minucie, pierwszą bramkę w meczu, zdobyli piłkarze ręczni z Wągrowca. Kilkanaście sekund później, Włocławek wyrównał. W 4 minucie, gracz Nielby trafił w poprzeczkę jednak chwilę potem, zawodnikom z Wągrowca udało się zdobyć bramkę. W 8 minucie, bramkę zdobyli gracze AZS-u Włocławek i było 5:3 dla akademików. W 14 minucie, skuteczną interwencją popisał się bramkarz klubu z Włocławka, zatrzymując silny rzut gracza Nielby.  Po piętnastu minutach, było 10:4 dla AZS-u. Dziesięć minut później, AZS prowadził 17:9 kontrolując sytuację boiskową. W 26 minucie, po efektownej akcji Włocławka piłka trafiła w poprzeczkę. Po pierwszej odsłonie AZS prowadził z Nielbą 20:13.
Początek drugiej części gry należał do Nielby Wągrowiec, która zmniejszyła straty do czterech bramek. Kolejne minuty to jednak lepsza gra AZS-u, czego efektem było powiększenie przewagi do sześciu trafień (23:17). W 37 minucie, bramkarz AZS-u obronił rzut karny. W 46 minucie, gracz Nielby został ukarany czerwoną kartką. Na dziesięć minut przed końcem spotkania AZS prowadził 28:22. W 53 minucie, gracze w Włocławka wykorzystali rzut karny. Na pięć minut przed końcem meczu, Włocławek prowadził 30:24. W 56 minucie, rzut karny na bramkę zamienił gracz Nielby Wągrowiec. Ostatecznie, piłkarze ręczni AZS-u Włocławek wygrali z Nielbą Wągrowiec 32:28 i zostali zwycięzcami turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna.

Łukasz Gądek + foto
 

 

Kredyt gotówkowy (bs.gniezno.pl)

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,azs-wloclawek-z-pucharem-prezydenta.html