Badminton na światowym poziomie z uczestnictwem SP nr 8 i UKS „ Sokół” w „Enea Polsih Open by Victor”

2021-04-02

W czwartkowy 25 marca poranek w hali widowiskowo – sportowej im. Mieczysława Łopatki rozpoczęły się zawody międzynarodowe „Enea Polsih Open by Victor”, które trwały do niedzieli 28 marca.

W zawodach oprócz akcentów w postaci zawodników Polskiej Kadry Narodowej, również wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie oraz zawodnicy z UKS „Sokół” Gniezno. Nasi młodzi zawodnicy godnie realizowali się w rolach sędziów liniowych na całych zawodach oraz w tych najtrudniejszych meczach o wysoką stawkę zawodów.
Zawodnicy Kadry Narodowej również nie zawiedli, Zuzanna Jankowska i Anastasia Khomich wywalczyły srebrny medal w deblu . Dziewczyny uległy tylko rozstawionym z numerem jeden Turczynkom. Pozostałe trzy  pary dotarły do półfinałów,  zapewniając sobie brązowe medale. W walce o finał Polki po emocjonującej grze pokonały w trzech setach rozstawiony z numerem dwa debel z Estonii Kati – Kreet Marrran i Helinę Ruutel .

Turniejowi finaliści „Enea Polish Open by Victor” prócz pucharów, dyplomów i medali otrzymali punkty rankingowe decydującym o awansie do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo.

Przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika oraz UKS „Sokół” w Gnieźnie byli: Marta Kaszyńska, Oliwia Konieczna, Zuzanna Wojciechowska, Wiktoria Kaszyńska, Angelika Cieślewicz, Julia Wiśniewska, Bogna Humeniuk, Dominka Patrzek, Lilianna Cieślewicz, Nikola Chudzik, Mirona Kryślak, Ignacy Szarzyński, Szymon Pasternak, Daniel Pasternak, Kacper Pawłowski, Oskar Berg, Kacper Stube, Marianna Świercz, Małgorzata Malak. Opiekunami: Marek Machiński, Kamil Murch i Mariusz Frankowski,

Kamil Murch + foto – Szersza relacja fotograficzna TUTAJ


 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,badminton-na-swiatowym-poziomie-z-uczestnictwem-sp-nr-8-i.html