Bardzo dobra passa Chrobrego Gniezno na turniejach w Dopiewie !!!

2017-02-23

W sobotę 18 lutego w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie odbył się III i ostatni turniej XVI Grand Prix Orlików w Piłce Nożnej o Puchar Prezesa WZPN pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Tym razem również młodzi zawodnicy nie zawiedli swoich kibiców i starali się pokazać z jak najlepszej strony. Pierwsze miejsce w III turnieju XVI Grand Prix Orlików zajęła drużyna „Chrobry-Gniezno” rocznik 2006, która nie przegrała żadnego meczu a w wielkim finale pewnie pokonali zespół  KKS 1922 Lechią Kostrzyn 3:0. Trzeci stopień na podium wywalczył zespół KS Orkan Konarzewo pokonując KS Koronę Zakrzewo 1:0. Tradycyjnie organizatorzy wyróżnili najlepszego zawodnika - Adama Szamajdę z Kostrzyna oraz bramkarza turnieju - Mateusza Matyska również z Kostrzyna. Puchary oraz nagrody wręczyli: Wójt Gminy Dopiewo - Adrian Napierała, v-ce Starosta Powiatu Poznańskiego - Tomasz Łubiński, Prezes WZPN - Paweł Wojtala oraz Dyrektor GOSiR Dopiewo - Marcin Napierała.

10. GKS Dopiewo I

W całym Grand Prix zespół Chrobrego Gniezno wygrał turnieje dwa razy a raz był na II miejscu co w ogólnej klasyfikacji dało pewne zwycięstwo w całym cyklu rozgrywek !!!

Klasyfikacja generalna XVI Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN pod Patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego:
2. GKS Dopiewo II
4. KKS 1922 Lechia Kostrzyn
5. Football Academy Leszno
7. KS Korona Zakrzewo

W dnia 19 lutego (niedziela) odbył się III Turniej XVI Grand Prix Żaków rocznik 2008 i młodsi w Piłce Nożnej o Puchar Prezesa WZPN pod Patronatem Wójta Gminy Dopiewo Adriana Napierały. Od rana o miano najlepszych rywalizowało ze sobą 10 zespołów. Łącznie rozegrano 27 pełnych emocji meczów.  W finałowym spotkaniu, które jednocześnie decydowało o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej, zagrały drużyny Football Academy Leszno oraz  Chrobry Gniezno. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla zawodników z Leszna. Mecz o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy kolegami z klubu - KS Canarinhos Skórzewo I a KS Canarinhos Skórzewo II. Lepszy tego dnia okazał się II zespół.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nikodem Nowak z DAP Chrobry Gniezno, a najlepszym bramkarzem Alan Wawrowski z Football Academy Leszno. Ponadto królem strzelców XVI Grand Prix Żaków został Krystian Bijaczewski ze Skórzewa zdobywając łącznie 18 bramek.  Nagrody wręczyli: Dyrektor Biura WZPN Maciej Chłodnicki, zastępca Wójta Gminy Dopiewo Paweł Przepióra oraz Dyrektor GOSiR Dopiewo Marcin Napierała.