Bardzo dobre występy zawodników Dziecięcej Akademii Piłkarskiej „Chrobry-Gniezno” na ogólnopolskim turnieju w Koninie

2017-01-26

W sobotę 21 stycznia zespół rocznika 2006 Akademii Piłkarskiej „Chrobry-Gniezno” wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej chłopców Górnik Cup 2017.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów: Górnik Konin I i II, Mieszko Gniezno, Dwunastka Włocławek I i II, Chrobry Gniezno, Gwiazda Bydgoszcz, Salos Poznań, Conkordia Piotrków Trybunalski i Górnik Konin Rocznik 2007. Zawodnicy Chrobrego Gniezno w fazie grupowej wygrali trzy spotkania i jedno zremisowali co dało awans do fazy pucharowej z I miejsca. W pierwszym półfinale doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Chrobrym Gniezno w którym zwyciężyła drużyna Chrobrego Gniezno 3-0 awansując do Finału. W Ostatnim finałowym spotkaniu Gnieźnianie zmierzyli się z Salosem Poznań ostatecznie wygrywając 2-1. W całym turnieju zespół Chrobrego Gniezno nie przegrał żadnego spotkania tylko jedno remisując zajmując ostatecznie I miejsce. Dodatkowo Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Patryka Śniegowskiego z Chrobrego Gniezno zaś „królem strzelców” został Eryk Adamski również z DAP „Chrobry – Gniezno”.

Podopieczni Dariusza Śmiałowskiego wystąpili w następującym składzie: Sawicki Alan, Szubert Jędrek, Sztyma Eryk, Nogalski Jakub, Jabłoński Mateusz, Adamski Eryk, Musiałowski Rafał, Śniegowski Patryk i Hedloff Oliwier.