Bardzo dobry mecz i zasłużona wygrana Mieszka - rocznik 2005

2016-05-12

W dniu 7 maja chłopcy roczniaka 2005 - Mieszka Gniezno prowadzeni przez trenera Tomasza Zakrzewskiego ,w ramach rozgrywek poznańskiej pierwszej ligi okręgowej grupy wicemistrzowskiej rozegrali kolejny mecz z drużyną AS Orlik Kaźmierz.

Od początku spotkania Mieszkowcy zdobyli na boisku przewagę, która sukcesywnie z każdą minutą się powiększała. W 8 min. meczu po akcji prawa stroną boiska sędzia za faulu na naszym napastniku dyktuje rzut karny, który zamieniamy na pierwsza bramkę i prowadzenie w meczu. Od tego momentu nasi chłopcy zaczynają grać na jeszcze większych „obrotach” nieustannie atakując bramkę rywala. Taka gra przynosi wymierne efekty i po około 20 min. gry prowadzimy już 6:0 !!!. Tak kończymy pierwszą połowę spotkania, w której dwukrotnie  słupek, a także dwukrotnie poprzeczka ratuje drużynę gości przed jeszcze bardziej niekorzystnym wynikiem.

W drugiej połowie obraz gry się praktycznie nie zmienia. Chłopcy realizują na boisku założenia swojego trenera, atakują i po ok. 10 min gry sędzia dyktuje kolejny rzut karny dla naszej drużyny. Tym razem nie udaje się zdobyć bramki, ale nadal ambitnie walczymy o jak najlepszy wynik. Nasi rywale nie poddają się jednak i po szybkiej wymianie podań lewą stroną boiska strzelają pierwsza bramkę. Odpowiedź Mieszkowów jest natychmiastowa, i w przeciągu 10 min. zdobywamy jeszcze 4 bramki tracąc przy tym dwie. Ostatecznie, po 50 min. intensywnej i bardzo ambitnej gry ze strony naszych chłopców sędzia kończy spotkanie. Wygrywamy 10:3, a radość z wysokiego zwycięstwa zdaje się nie mieć końca. Brawo chłopcy.