Bardzo dobry występ koszykarzy MKK Gniezno i awans do II ligi PLK

2015-04-27

Po bardzo dobrym sezonie i czołowej lokacie w 3 lidze koszykarze MKK stanęli przed szansą gry w barażach o 2 ligę.

Po udanym turnieju półfinałowym w Białymstoku w którym koszykarze zajęli pierwsze miejsce przed drużynami KK Oleśnica,  Żubry Białystok, oraz KS Niwa Oświęcim.

Gniezno starało się o organizację imprezy lecz PZKosz wybrał ofertę z Kielc i to właśnie Kielce były gospodarzem.

Koszykarze z Pierwszej Stolicy w turnieju finałowego walczyli o 2 ligę z drużynami: AZS PŚk Galeria Echo Kielce, Itago Gdynia i  KS Rosa-Sport Radom

Drużyna jechała w czwartek i cel był tylko jeden - wywalczyć awans. Z czterech drużyn awans  do 2 ligi uzyskiwały dwie najlepsze.

W patek 24 kwietnia w pierwszym meczu turnieju koszykarze MKK zaczęli z mocnego uderzenia pokonując faworyzowaną drużynę Rosa-Sport Radom 76-65. Radom to silny ośrodek koszykarski dlatego gnieźnianie nie byli stawiani w roli faworytów. Parkiet jednak zweryfikował wszystko. Zawodnicy MKK sprostali zadaniu i wygrali mecz po zaciętej walce.

W sobotę 25 kwietnia o godzinie 19 koszykarze zmierzyli się z  drużyną AZS Galeria Echo Kielce. Gospodarze po przegranym pierwszym meczu z ITAGO Gdynia przystepowali do meczu z MKK z przysłowiowym nożem na gardle. Aby liczyć sie nadal w walce o awans musieli ten mecz wygrać. Nasi koszykarze pomimo sporych nacisków kielczan wygrali pierwszą kwartę 18:13 i drugą 25:17. W drugiej połowie meczu nacisk drużyny z Kielc był jeszcze większy lecz kolejne kwarty zakończyły się wynikami 17:18 oraz 14:14 co w ostatecznym wyniku dało zwycięstwo drużyny z Gniezna 74:62.
Po tym meczu kwestia awansu już była jasna. Drużyny z Gniezna i Gdyni miały po 2 zwycięstwa i tym wywalczyły sobie awans do 2 ligi, pozostawało tylko pytanie która drużyna zajmie pierwsze a która drugie miejsce w turnieju finałowym.

W niedzielę 26 kwietnia 2 najmocniejsze drużyny turnieju finałowego spotkały się w bezpośrednim pojedynku. Mimo tego, że mecz nie miał już większego znaczenia gdyż awans miały zapewniony obydwa zespoły to mecz był zacięty i po 4 kwartach była konieczne rozegranie dogrywki. Żadna z drużyn nie odpuszczała i po zakończonej dogrywce na tablicy wyników widniał remis. Druga dogrywka dała dopiero rozstrzygnięcie. Niecelne rzuty wolne w końcówce ustaliły wynik meczu : Itago Gdynia - MKK GNIEZNO 89:84

Ta informacja zapewne ucieszy wszystkich kibiców sportu a w szczególności "BASKETU"  w Gnieźnie. Licznie wypełniona hala na meczach koszykarzy MKK przez cały sezon dała duże wsparcie drużynie w walce o główny cel sezonu czyli awans o klasę rozgrywkową wyżej. Wszystko to cieszy niezmiernie, gdyż to co się działo na meczach koszykarzy w tym sezonie można śmiało rozpatrywać w kategoriach widowiska sportowego, pełna hala ludzi, emocje, gorący doping i niezapomniane chwile i radość z wygrywanych spotkań.