Bardzo udana inauguracja juniorów starszych Mieszka Gniezno

2017-08-13

W sobotę 12 sierpnia, po letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2017/2018 do rozgrywek w I lidze wojewódzkiej A 1 drużyna juniora starszego Mieszka Gniezno zainaugurowała swoje zmagania ligowe.

Tego dnia drużyna zaplecza pierwszego zespołu biało-niebieskich udała się do Łobżenicy gdzie o pierwsze punkty ligowe walczyła z zespołem miejscowej drużyny Pogoni. Zespół prowadzony w tym spotkaniu przez Wojciecha Gąsiorowskiego gdyż właściwy szkoleniowiec tej drużyny Przemysław Urbaniak pozostał w domu z powodu zwolnienia lekarskiego, zaprezentował się bardzo dobrze w Łobżenicy. Młodzi gnieźnianie chyba pozazdrościli dwukrotnych zwycięstw swoich starszych kolegów z pierwszego zespołu i sobotni mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując zespół miejscowej Pogoni w stosunku 2:1. Zwycięstwo oraz zainkasowanie trzech punktów  młodym gnieźnianom nie przyszło jednak zbyt łatwo. Mimo że biało-niebiescy objęli prowadzenie 1:0 już w 15 minucie po bramce zdobytej przez Jakuba Hoffmana. To dwie minuty później za sprawą zdobytego gola w 17 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1. Taki wynik po dogodnych sytuacjach strzeleckich w wykonaniu piłkarzy obu drużyn utrzymał się do 90 minuty i doliczonych do tego czasu dwóch minut. Wtedy to goście za sprawą zdobytej bramki z najbliższej odległości przez Adriana Kiełpińskiego, wyszli na ponowne prowadzenie 2:1, którego jak się później okazało nie oddali do końcowego gwizdka sędziego.

To zwycięstwo z pewnością cieszy przed kolejnym meczami ligowymi czekającymi zespół juniora starszego Mieszka Gniezno. A kolejny młodzi gnieźnianie rozegrają w najbliższy wtorek 15 sierpnia, również na wyjeździe mają za przeciwników zespół Błękitnych Wronki. Początek tej konfrontacji zaplanowano na godzinie 17.00.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński, Adrian Kiełpiński, Piotr Kaźmierczak , Adrian Franczak, Maksymilian Sikorski, Adrian Krupka, Jakub Olejniczak, Adam Kowalski, Jakub Hoffmann, Bartek Goździński, Oskar Wegnerski

Rezerwa: Jakub Woźniak, Filip Sowiński, Jakub Goździński,