Bardzo wysokie zwycięstwo TS Basket w Ostrowie

2019-02-17

W sobotę, 16 lutego Koszykarki TS Basket Gniezno rozegrały mecz w ramach ligi U13 pokonując UKS Piątkę Ostrów Wlkp.

Spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim, które zainaugurowało rundę rewanżową było dość jednostronnym widowiskiem. Pressing na przeciwniku, szczelna obrona i szybkie kontry pozwoliły już w pierwszej kwarcie na wysokie prowadzenie gnieźnianek 34:8.

W połowie drugiej kwarty gnieźnianki uzyskały już czterdziestopunktową przewagę. Zdjęło to w myśl przepisów obronę na całym boisku, ale mimo to przewaga Basketek wciąż rosła, co  Pozwoliło ich trenerowi, Andrzejowi Drygale na wprowadzanie na parkiet najmniej doświadczonych zawodniczek w większym wymiarze czasu.

Przeciwniczki nie miały żadnych mocnych argumentów. Ich zdobycz punktową powiększały jedynie  poprawnie wykonane rzuty osobiste (11 z 24), spowodowane przez niepotrzebne (przy tak wysokim prowadzeniu ) i częste faule gnieźnianek.

Ostatecznie koszykarki TS Basket wracają z Ostrowa ze zwycięstwem 103:31 i pozostają tym samym niezwyciężonym liderem ligowej tabeli. Kolejny mecz gnieźnianki rozegrają 2 marca z UKS Krzesiny na własnym parkiecie.

UKS Piątka Ostrów Wlkp.-TS Basket Gniezno 31:103

Punkty dla TS Basket zdobywały: Wiśniewska 36, Daniuk 25, Święszkowska 16, Wygryz 12, Małkowska 4, Kląskała 4, Czyżak 4, Salczyńska 2, Kaczmarek, Pasiowiec, Manuszak, Jaworska.