Bartosz Polus, Monika Jacek, Paulina Nowacka i Agata Klabińska – Mistrzami Wielkopolski w tenisie stołowym !

2016-02-22

W niedzielę 21 lutegow Poznaniu odbyły się finały Mistrzostw Wielkopolski Seniorów w tenisie stołowym. Startowało blisko pięćdziesiąt najlepszych zawodników z Wielkopolski.

Można powiedzieć, że prym wiedli gnieźnianie.W konkurencji indywidualnej dość niespodziewanie najlepszym okazał się zawodnik TTS Trzemeszno – Bartosz Polus, pokonując w finale Tomasza Durajczyka z Raszkowa.

Nie udało się obronić tytułu głównej faworytce – Paulinie Nowackiej. Stellistka z powodu kontuzji nie mogła grać z pełna mocą i w półfinale przegrała z Aleksandrą Bucher ze Śmigla 2:3. Turniej wygrała Joanna Drygas z LKTS Luboń. Świetna formę z meczy ligowych potwierdziła Monika Jacek zdobywając tytuł wicemistrzyni. W meczu o drugie miejsce pokonała Bucher 3:1. Piąte, wysokie miejsce zajęła Agata Klabińska.
Monika Jacek, Bartosz Polus i Paulina Nowacka dzięki limitowi awansowali do finałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną za trzy tygodnie w Wałbrzychu.

Bardzo dobrze zawodnicy Stelli Niechan spisali się w grach deblowych. Finał gry deblowej kobiet był wewnętrzna potyczką stellistek. Wygrała Monika Jacek grając w parze z Agatą Klabińską pokonały Paulinę Nowcką i Magdę Wysocką 3:1. Paulina Nowacka wygrała turniej gry mieszanej  w parze z Tomaszem Durajczykiem pokonali w finale parę z Lubonia: Joanna Drygas i Adrian Spychała 3:0.