,,Basketki” drugi raz w sezonie przegrywają z Eneą AZS Szkołą Gortata Poznań

2023-12-10

W niedzielę 10 grudnia zespół TS Basket Gniezno, uczestniczący w rozgrywkach U19 udał się do Poznania gdzie był podejmowany przez lidera tabeli Eneą AZS Szkołą Gortata.

Było to już druga potyczka koszykarek z grodu Lecha z zespołem z Poznania. Pierwszy mecz sezonu 2023/2024 pomiędzy obiema drużynami zakończył  się zdecydowaną wygraną Enei AZS Szkoły Gortata Poznań, które w Gnieźnie pokonały Basketki aż 122:77. Trener Andrzej Drygała wraz z sztabem szkoleniowym TS Basket Gniezno zdawał sobie sprawę, że druga potyczka rewanżowa z liderem tabeli który po siedmiu spotkaniach legitymował się sześcioma zwycięstwami i tylko jedną porażką nie będzie należało do tych z łatwych. Faworyt niedzielnego spotkania czyli drużyna Enei AZS Szkoły Gortata Poznań, wprawdzie nie zawiódł wygrywając drugi raz z rzędu w trwającym sezonie z TS Basket Gniezno w stosunku 96:69 ale nie w takich rozmiarach jak w pierwszym meczu w Pierwszej Stolicy Polski. Przechodząc jednak do samego spotkania Enei AZS Szkoły Gortata Poznań z TS Basket Gniezno. To poznanianki rozpoczęły go od mocnego uderzenia wygrywając pierwszą kwartę zdecydowanie 36:14. Druga kwarta po zmianach w ustawieniu na boisku przez szkoleniowca gnieźnianek Andrzeja Drygały, przyniosły efekt w postaci wygranej z tak wymagającym przeciwnikiem 15:13. Jednak to poznanianki na przerwę schodziły prowadząc 49:29.  Druga część niedzielnego spotkania a zwłaszcza trzecia kwarta należała podobnie jak druga do zespołu TS Basket Gniezno. Podopieczne Andrzeja Drygały, wprawdzie wygrały ją 22:21 lecz nadal to poznanianki prowadziły 70:51. O porażce TS Basket Gniezno w Poznaniu z Eneą AZS Szkoły Gortata zadecydowała czwarta kwarta, którą miejscowe wygrały 26:18 a przez to całe spotkanie różnicą dwudziestu siedmiu punktów 96:69.

Ostatni mecz w startym roku 2023 zespół TS Basket Gniezno, rozegra na własnym trenie podejmując Pompax Tęcza Leszno w niedzielę 17 grudnia o godzinie 12.00.

Enea AZS Szkoła Gortat Poznań – TS Basket Gniezno 79:69 (36:14, 13:15,  21:22, 26:18)

Punkty dla Enei AZS Szkoła Gortata Poznań zdobywały: Brzustowska -23, Napierała -28, Tomaszkiewicz -18, Rakowska -14, Kozyra -11, Hałasik -9, Lewandowska -2, Rybacka -1

Punkty dla TS Basket Gniezno zdobyły: Kosmecka -25, Kozyra -15, Daniu -13, Wiśniewska -8, Kosmala -4, Jastrzębska, Kaczmarek -2