,,Basketki” nokautują swoje rówieśniczki z Kormorana Sieraków

2022-10-15

W sobotę 15 października drugie swoje spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu 2022/2023 ligi U17 rozegrały koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, które tego dnia mierzyły się w meczu wyjazdowym z drużyną UKS Kormorana Sieraków.

Po udanej inauguracji nowego sezonu 2022/2023 w wykonaniu drużyny TS Basket, która 2 października w meczu wyjazdowym w ramach rozgrywek ligi U17 pokonała Pompax Tęcza Leszna w stosunku 85:50. W drugim meczu sezonu rywalkami podopiecznych Andrzeja Drygały również w meczu wyjazdowym była ekipa UKS Kormorana Sieraków. Młode gieźnianki nie dały szansy swoim rywalkom i po jednostronnym pojedynku znokautowały wręcz swoje rówieśniczki z Sierakowa ogrywając je na własnym terenie aż 110:46. Podopieczne Andrzeja Drygały przez cały mecz dominowały nad swoimi rywalami wygrywając  zdecydowanie wszystkie cztery kwarty. Pierwszą z nich ,,Basketki” zakończyły wynikiem 10:16 w drugiej wygrały jeszcze wyżej bo 10:26. I po pierwszej połowie gnieźnianki prowadziły już 42:20. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie podopieczne Andrzeja Drygały kontrolowały przebieg gry a co za tym idzie powiększały swoją przewagę punktową nad zespołem Kormoran Sieraków. Trzecia kwarta ponownie padła łupem ,,Basketek” które wygrały ją 32:15 a swoje wyjazdowe okazałe zwycięstwo gnieźnianki przypieczętowały w czwartej kwarcie wygrywając ją ponownie wysoko bo aż 36:11 i cały mecz 110:46.  Była to druga wygrana z rzędu w lidze U17 zespołu TS Basket Gniezno oby tak dalej.

US Kormoran Sieraków – TS Basket Gniezno 46:110  (10:16, 10:26, 15:32, 11:36)

Teraz czas na inaugurację nowego sezonu przed własną publicznością w wykonaniu dziewcząt TS Basket Gniezno. Do niej dojdzie w czwartek 20  października kiedy to we własnej hali GOSiR przy ulicy Jolenty podopieczne Andrzeja Drygały podejmować będą o godzinie 17.00 ekipę ENEA AZS Poznań.

Punkty dla UKS Kormoran Sieraków zdobyły: Lisiecka-16, Niernik -13, Rój -7, Sieradzka – 5, Walkowiak -2

Punkty dla TS Basket Gniezno zdobyły: Daniuk -24, Kosmecka – 23, Święszkowska – 14, Kozyra -11, Wiśniewska – 11, Kacprowska -9, Chełmiak – 8, Nwicka -5, Kaczmarek -2, Wygryz -2, Manuszak -1