Basketki odrabiają straty po zwycięstwie z Kasprowiczanką Ostrów Wielkopolski

2014-01-18

18 stycznia o godzinie 12.00, Start SGB TS Basket MOS Gniezno będący po ostatniej przegranej z Inea AZS I Poznań na drugim miejsce w tabeli, podejmował drużynę z miejsca trzeciego Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski. Był to mecz 14. kolejki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Starszych.

Pierwsza połowa to dobra gra gnieźnianek, które jako pierwsze objęły prowadzenie. Ostrowianki jednak szybko przeszły do kontrataku i po błędzie gnieźnianek w środku pola remisują. Od tego momentu gnieźnianki powoli i systematycznie rozpoczęły przejmować inicjatywę na parkiecie, dodając do tego dobrą obronę,i kończąc tą część gry 21:14.

Druga odsłona to pasmo błędów w naszej drużynie, w której Lila Banaszak nie wykorzystała masę wsadów oraz rzutów osobistych. Ta cześć gry kończy się wynikiem 30:21 a mogło być co najmniej 42 dla nas.

Od trzeciej kwarty sytuacja na parkiecie uległa zmianie i po przerwie gnieźnianki grały zupełnie inna koszykówkę jaką pokazały w drugiej kwarcie. Wynik powoli ponownie na tablicy zaczyna się zwiększać na naszą korzyść, choć Ostrowianki nie odpuszczały chcąc różnicę zmniejszyć. Ta część gry kończy się wynikiem 55:33.

Czwarta kwarta to zdecydowane zwycięstwo gnieźnianek, które zdobywały kosz za koszem a po zawodniczkach drużyny przeciwnej było widać, że odpuściły sobie możliwość co najmniej zremisowania i tu spotkanie kończy się zwycięstwem   Start SGB TS Basket MOS Gniezno 77:41.

Start SGB TS Basket MOS Gniezno - Kasprowiczanką Ostrów Wielkopolski. 77:41.

Ten wygrany mecz niewątpliwie dostarczył kolejnych cennych punktów lecz aby wrócić na pozycje lidera rozgrywek Inea Poznań musiałaby kolejny swój mecz lub spotkanie z ostrowiankami przegrać, co spowoduje, że po raz kolejny zmieni się układ tabeli na korzyść naszych basketek.

Punkty dla Start SGB TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak 23, Aleksandra Piasecka 14, Aleksandra Skubiszyńska 14, Aleksandra Grzechowiak 10, Marta Kęsik 7,  Julia Mierzwiak 4, Katarzyna Matysiak 2, Marta Kubasik 2, Kinga Twardowska 1, Monika Pilarska 0, Natalia Janiuk 0, Marta Kubasik 0.

Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.: Kinga Akerman 8, Sara Wróblewska 6, Nikola Czerwińska 6, Magdalena Bińczyk 6, Wiktoria Koczura 4, Marta Walotka 4, Roksana Wilak 2, Dagmara Dembska 2, Agata Czeczuro 2, Kaja Wróblewska 1, Dominika Gładysz 0, Jagoda Kubiak 0.

Trener: Zdzisław Machowski.

Sędziowali: Paweł Podolski, Michał Garstka.

Do końca rundy zasadniczej pozostały do rozegrania 4 spotkania, kolejny mecz Start SGB TS Basket Gniezno rozegra na wyjeździe w sobotę 25.01 o godz. 12:00 w Osiecznej z zespołem UKKS Iskry. Na pozostałe trzy pojedynki zapraszamy już po feriach zimowych.