Basketki pokonały KKS Olsztyn

2021-07-02

Trwa XVIII Międzynarodowy Turniej Koszykówki Gniezno 2021. W jednym z meczów rozegranych w piątek, 2 lipca w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty koszykarki TS Basket Gniezno pewnie pokonały KKS Olsztyn.

Premierowe trafienie w tym meczu zaliczyły Basketki. W 2 minucie było 8:0 dla gnieźnianek. Olsztynianki pierwszy punkt zdobyły, trafiając ½ z rzutów wolnych. W 6 minucie po ładnej akcji Kariny Daniuk z Nadią Wiśniewską, punkty zdobyły koszykarki z Gniezna. Minutę później, trafienie dla Basketek zaliczyła Julia Kozyra i było 14:4. Po pierwszej kwarcie koszykarki z Grodu Lecha prowadziły 18:4.

Jako pierwsze w drugiej odsłonie trafiły Basketki. Olsztynianki odpowiedziały punktami w 2 minucie. W 4 minucie punkty dla koszykarek TS Basket zdobyła Julia Kosmecka. W 6 minucie gnieźnianki prowadziły 24:8. Pół minuty później, „trójkę” rzuciła Julia Czyżak. Po dwóch częściach gry Basketki prowadziły z KKS-em Olsztyn 31:12.

W 2 minucie trzeciej kwarty, za trzy punkty trafiły koszykarki z Olsztyna. W 4 minucie punkty dla Basketek zdobyła Urszula Kaczmarek. Minutę później, po trafieniu Nadii Wiśniewskiej, gnieźnianki prowadziły 37:16. Po trafieniu Julii Kosmeckiej, na tablicy wyników było 43:20. Po trzech kwartach koszykarki z Pierwszej Stolicy prowadziły 47:20.

Na początku czwartej odsłony, po akcji Julii Czyżak z Gabrielą Święszkowską, punkty wpadły na   konto Basketek. W 3 minucie  gnieźnianki prowadziły 55:22.  Kilka akcji później, za trzy trafiła Nadia Wiśniewska. W 8 minucie po przejęciu piłki w środku parkietu przez Basketki, punkty dla koszykarek z Gniezna zdobyła Julia Górecka. Na minutę przed końcem meczu udanym blokiem przy próbie oddania rzutu przez zawodniczkę KKS-u Olsztyn popisała się Julia Czyżak. Ostatecznie koszykarki TS Basket pokonały KKS Olsztyn 65:24.