Basketki pokonują wicelidera tabeli!

2022-02-17

W czwartek, 17 lutego koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, w hali GOSIR przy ulicy Jolenty podejmowały w ramach rozgrywek ligi U17 aktualnego wicelidera tabeli MUKS Poznań a zarazem ubiegłorocznego Mistrza Polski.

Po wysokiej sobotniej porażce w Poznaniu 37:74 z Enea AZS-em tym razem gnieźnieńskie Basketki czekała niezwykle trudna przeprawa koszykarska i to z samym wiceliderem ligi  U17 zespołem MUKS-u Poznań. Jak to się potoczne mówi ,, nie taki diabeł straszny, jak go malują” gdyż podopieczne Andrzeja Drygałay wzniosły się na swoje koszykarskie umiejętności i z kwitkiem odprawiły do domu drugą drużynę tabeli ligowej U17 ekipę MUKS Poznań pokonując ją po bardzo zaciętym spotkaniu trzynastoma punktami 85:72. Młode koszykarki z grodu Lecha w czwartkowy mecz weszły znakomicie wygrywając pierwsza kwartę 21:14 w drugiej górą jednak okazały się koszykarki z Poznania wygrywając ją 21:15. I TS Basket Gniezno po pierwszej części meczu schodził na przerwę prowadząc jednym punktem 36:35. Tak wyrównana walka w pierwszej części spotkania zapowiadała że druga odsłona czwartkowego meczu będzie również zacięta. I tak też było chociaż nie do końca gdyż po wygranej trzeciej kwarcie przez TS Basket Gniezno w stosunku 28:14 podopieczne Andrzeja Drygałay prowadziły w całym spotkaniu różnicą piętnastu punktów 64:49. W tym momencie przed ostatnią czwartą kwartą wszyscy zgromadzeni w hali GOSIR przy ulicy Jolenty jak i sztab szkoleniowy TS Basket zdawali sobie sprawę że utrzymanie prowadzenia a co za tym idzie wygranie całego meczu z tak wymagającym rywalem nie będzie łatwym spacerkiem. I mimo przegranej czwartej kwarty przez gnieźnianki 21:23 to jednak podopieczne Andrzeja Drygały po zakończonym meczu cieszyły się z zwycięstwa różnicą trzynastu oczek 85:72 nie byle nad kim tylko nad wiceliderem swojej grupy MUKS-em Poznań notabene ubiegłorocznym Mistrzem Polski.

TS Basket Gniezno – MUKS Poznań 85:72 (21:14, 15:21, 28:14, 21:23)

A już w sobotę 19 lutego zespół TS Basket Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskiego w ramach rozgrywek ligowych U17. Tego dnia podopieczne Andrzeja Drygałay o godz.12.15 w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty podejmować będą zespół LOMS ENEA Basket Piła. Wstęp wolny. Zapraszamy!