Basketki postraszyły faworytki z Poznania

2020-10-03

Po ciekawym, stojącym na dobrym poziomie inauguracyjnym meczu ligi U15 koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno musiały uznać wyższość faworyzowanej drużynie Enei AZS-u Poznań przez dłuższy czas trzymając się jednak dzielnie.

Już po pięciu sekundach meczu, po trafieniu Wiktorii Lerczak  prowadziły koszykarki z Poznania. Kilkanaście sekund później, Basketki wyrównały za spraw dwóch celnych rzutów wolnych Nadii Wiśniewskiej. W 3 minucie „trójkę” rzuciła Wiśniewska i koszykarki TS Basket prowadziły 5:4. Prowadzenie gnieźnianek mogło być wyższe jednak dwóch rzutów wolnych nie wykorzystała Olga Wygryz. W odpowiedzi, dwa razy trafiły zawodniczki AZS-u. Po trafieniu Anny Lewandowskiej poznanianki prowadziły już 11:5. Po chwili, gnieźnianki straciły piłkę w ataku i w konsekwencji punkty dla AZS-u zdobyła Oliwia Senenko. W 7 minucie za trzy punkty w zespole TS Basket trafiła Olga Wygryz jednak drużyna z Poznania prowadziła wówczas aż 22:13. Minutę później, Basketki przegrywały już jednak tylko 20:23, by na minutę przed końcem kwarty tracić do AZS-u zaledwie jedno oczko. Na piętnaście sekund przed końcem tej części gry do kosza trafiła Karina Daniuk i był remis. Po pierwszych dziesięciu minutach to jednak AZS prowadził 26:25.

Na początku drugiej kwarty, akcję AZS-u przerwała Nadia Wiśniewska i gnieźnianki wyszły na prowadzenie. W 2 minucie było już 31:26 dla Basketek. Na dodatek, po chwili punkty dla gnieźnianek zdobyła Karina Daniuk. Minutę później, po akcji Brzustowskiej z Konarczyk, punkty zdobyły koszykarki AZS-u Poznań. W 5 minucie było 35:31 dla Basketek. Po trafieniu Julii Kosmeckiej, gnieźnianki prowadziły 39:33. W 7 minucie po akcji Nadii Wiśniewskiej było 43:37 dla koszykarek z Grodu Lecha. Na dwie minuty przed przerwą, był już jednak remis (43:43). W 10 minucie po ładnej, trójkowej akcji Basketek punkty zdobyła Julia Kosmecka. Po pierwszej połowie koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno przegrywały z AZS-em 47:50.

Na początku trzeciej części, punkty dla AZS-u zdobyła Natasza Konarczyk. W 2 minucie poznanianki prowadziły 54:49. W 5 minucie przyjezdne prowadziły 58:57. Minutę później było już 62:57 dla AZS-u. W 7 minucie po trafieniu Wiktorii Lerczak poznanianki osiągnęły dziesięciopunktową przewagę (67:57). W 9 minucie po kolejnym celnym rzucie Lerczak AZS prowadził 75:59. Po trzech odsłonach spotkania Basketki przegrywały z AZS-em 67:76.

Pierwsze punkty w czwartej części gry zdobyły Basketki. AZS odpowiedział trafieniem Haegenbarth. W 2 minucie było 82:72 dla przyjezdnych. Dwie minuty później ładną akcję przeprowadziły poznanianki powiększając prowadzenie. W 6 minucie AZS prowadził 89:78. Minutę później „trójkę” w zespole z Poznania rzuciła Molewska. Na dwie minuty przed końcową syreną, koszykarki z Pierwszej Stolicy przegrywały z AZS-em 81:98. W końcówce za trzy trafiła jeszcze Brzustowska. Ostatecznie Basketki przegrały na inauguracji sezonu ligi U15 z Eneą AZS-em Poznań 87:101.

TS Basket Gniezno-Enea AZS Poznań 87:101 (25:26, 22:24, 20:26, 20:25)

Punkty:
TS Basket Gniezno: Wiśniewska 28, Daniuk 23, Kozyra 17, Kosmecka 8, Cieślewicz 5, Święszkowska 2, Wygryz 2, Salczyńska 2, Małkowska, Kląskała, Manuszak.

Enea AZS Poznań: Brzustowska 26, Lerczak 19, Haegenbarth 14, Senenko 12, Molewska 12, Meller 6, Lewandowska 5, Hałasik 4, Konarczyk 3, Rybacka, Bryzek, Sobańska.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ