Basketki rozgromiły KS KSKK Koszalin

2022-11-12

W kolejnym meczu rozgrywek ligi U17 koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno pewnie i wysoko pokonały w sobotę, 12 listopada w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty KS KSKK Koszalin.

Pierwsze punkty w meczu po 1,5 minuty gry rzuciła Karina Daniuk. W 3 minucie, Basketki prowadziły już 7:0. Pół minuty później, punkty dla Basketek zdobyła Julia Kosmecka. Minutę później, było 15:3 dla koszykarek z Grodu Lecha. W 6 minucie, dwa punkty dla Basketek zdobyła Nadia Wiśniewska, która dodatkowo skutecznie wykonała rzut wolny. W 10 minucie, po akcji z Nadią Wiśniewską, punkty dla gnieźnianek zdobyła Natalia Kacprowska. Po pierwszej kwarcie było 32:13 dla gnieźnianek.

Pierwsze punkty w drugiej kwarcie wpadły na konto koszykarek TS Basket Gniezno. W 2 minucie, punkty dla gnieźnianek zdobyła Gabriela Święszkowska. Minutę potem, Basketki prowadziły 41:13. W 5 minucie, punkty dla TS Basket zdobyła Julia Kosmecka. Kilka akcji później, po ładnej akcji gnieźnianek, trafienie zaliczyła Nadia Wiśniewska. W 7 minucie koszalinianki trafiły „trójkę”. Po pierwszej połowie koszykarki z Gniezna prowadziły 63:26.

Pierwsze punkty w trzeciej części gry zdobyła Nadia Wiśniewska. W 2 minucie, za trzy punkty trafiła Karina Daniuk. Chwilę później, jej wyczyn skopiowała Nadia Wiśniewska. W odpowiedzi, „trójkę” trafiły koszalinianki. Dalszy fragment gry to gra kosz za kosz. W 7 minucie, Basketki prowadziły 81:42. Po trzech odsłonach było już  jednak 99:46 dla Basketek.

W początkowych fragmentach czwartej odsłony, punkty dla TS Basket rzuciła Julia Kosmecka. W 3 minucie, „trójkę” trafiły koszykarki z Koszalina. Minutę potem, po akcji Olgi Wygryz z Nadią Wiśniewską punkty wpadły na konto Basketek. W 5 minucie, po podaniu od Kariny Daniuk, dwa punkty zdobyła Nadia Wiśniewska. Na trzy minuty przed końcem meczu było 115:55 dla gospodyń. W 8 minucie 2/2 z linii rzutów osobistych trafiła Zuzanna Chełminiak. Ostatecznie koszykarki TS Basket Gniezno wygrały z KS KSKK Koszalin 121:68.

-Mecz spodziewaliśmy się, że będzie wygrany. Nie sądziłem tylko, że aż tak wysokim wynikiem. Pomimo to, że grał cały zespół nie dusiliśmy pierwszą piątką do końca. Wygranej się spodziewaliśmy. Walczymy dalej. Przed nami jeszcze dwa bardzo silne zespoły, Enea I i Lider Swarzędz. To nam zostało jeszcze do pokonania. Walczymy o wejście do ćwierćfinału po to, aby dalej grać o Mistrzostwo Polski. – powiedział po meczu trener TS Basket Gniezno, Andrzej Drygała.

TS Basket Gniezno – KS KSKK Koszalin 121:68 (32:13, 31:13, 36: 20, 22:22)

Punkty:
TS Basket Gniezno:
Kacprowska 25, Kosmecka 23, Daniuk 22, Wiśniewska 21, Święszkowska 9, Chełminiak 9, Kozyra 6, Manuszak 6, Kaczmarek, Wygryz, Nowicka.

KS KSKK Koszalin: Kasprzak A. 17, Siepelewska 14, Rosińska 9, Baran 9, Kosnek 7, Kaliszuk 4, Przygodzka 4, Kasprzak J. 2, Woźniak 2, Krzemińska.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ