Basketki rozgromiły Olimp Rawicz!

2019-02-02

W rozegranym w sobotę 2 lutego meczu w ramach rozgrywek U13 koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno rozgromiły we własnej hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Jolenty zespół UKS Olimp Rawicz.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły koszykarki TS Basket, które przez pierwsze pięć minut zdobyły dziesięć punktów nie tracąc żadnego. W 7 minucie „Basketki” prowadziły już 14:0. Pierwsze punkty, zawodniczki Olimpu rzuciły dopiero chwilę później. Minutę potem, po ładnej akcji gnieźnianek było już 22:4. Po pierwszej kwarcie koszykarki z Pierwszej Stolicy prowadziły 28:4.
W 4 minucie drugiej kwarty „Basketki” zdecydowanie dominowały na parkiecie prowadząc 40:5, a minutę później – 45:5. Kilka akcji później, miejscowe dołożyły do swojego dorobku kolejne punkty. Na minutę przed zakończeniem drugiej kwarty przewaga gnieźnianek wynosiła już ponad pięćdziesiąt punktów. Do przerwy „Basketki” gromiły Olimp Rawicz aż 59:5.

Minutę po wznowieniu gry punkty zdobyły koszykarki z Gniezna. Po trzech minutach gnieźnianki prowadziły aż 80:7 z akcji na akcję powiększając swoją imponującą przewagę i na koniec kwarty prowadząc 88:7.
W czwartą część spotkania lepiej weszły rawiczanki, które minimalnie zmniejszyły straty. Koszykarki z Gniezna jednak szybko odpowiedziały. W 5 minucie gnieźnianki prowadziły 99:10, a w 7-już 103:12. Ostatecznie, po wybitnie jednostronnym meczu koszykarki TS Basket Gniezno pokonały Olimp Rawicz  w stosunku 123:12.

TS Basket Gniezno-UKS Olimp Rawicz 123:12 (28:4, 31:1, 29:2, 35:5)

Punkty:

TS Basket Gniezno: Wiśniewska 25, Święszkowska 23, Daniuk 21, Wygryz 16, Dolatkowska 8, Mikuła 8, Kaczmarek 6, Kląskała 4, Czyżak 4, Manuszak 4, Małkowska 2, Salczyńska 2.

UKS Olimp Rawicz: Lisiecka 4, Obalska 2, Jesiak 2, Ptak 2, Kalitka 1, Bartkowiak 1, Marciniak, Bołundź, Krzyżosiak, Tomaszewska, Stróżyńska.

Łukasz  Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ