Basketki rozgromiły ostrowską Dziewiątkę

2020-10-11

Po jednostronnym widowisku koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno rozbiły w sobotę, 10 października w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty drużynę Uczniowskiego Klubu Sportowego Dziewiątka Ostrów Wielkopolski w pełni rehabilitując się za zeszłotygodniową porażkę z AZS-em Poznań.

Pierwsze dwie minuty to duża nieskuteczność z obydwu stron. W 2 minucie wynik spotkania otworzyły koszykarki Dziewiątki. Kilkanaście sekund później, ½ rzuty wolne trafiła Julia Kozyra. Minutę później, po podaniu Nadii Wiśniewskiej do Olgi WygryzBasketki prowadziły 7:2. W 4 minucie punkty dla gnieźnianek zdobyła Nadia Wiśniewska. W 6 minucie punkty dla Basketek po ładnej, indywidualnej akcji zdobyła Gabriela Święszkowska. W 8 minucie na tablicy wyników był rezultat 28:9 da TS Basket. Po pierwszej kwarcie koszykarki z Pierwszej Stolicy prowadziły z Dziewiątką Ostrów Wlkp. 32:12.

W pierwszych sekundach drugiej odsłony, asystę przy trafieniu Olgi Wygryz zanotowała Karina Daniuk. W 3 minucie Basketki prowadziły już 42:14. Chwilę później, dla TS Basket trafiła Julia Kosmecka. W 6 minucie punkty dla koszykarek z Gniezna zdobyła Olga Wygryz. Minutę później, za trzy trafiła koszykarka Dziewiątki. Gnieźnianki szybko jednak odpowiedziały. Do przerwy Basketki prowadziły wysoko z Dziewiątką 62:28.

Trzecia kwarta rozpoczęła  się od trafienia Nadii Wiśniewskiej. W 2 minucie, po punktach Olgi WygryzBasketki prowadziły 66:28. Ostrowianki odpowiedziały „trójką” pół minuty później. W 4 minucie, Basketki prowadziły 70:33. Chwilę później, za trzy trafiła Karina Daniuk. W 6 minucie, „trójkę” w drużynie z Grodu Lecha trafiła Święszkowska.  W 8 minucie, Basketki prowadziły 84:34. Po trzech częściach gry koszykarki z Gniezna prowadziły 92:39.

Pierwsze punkty w czwartej odsłonie padły łupem Basketek, za sprawą trafienia Julii Kosmeckiej. W 3 minucie, zawodniczki Dziewiątki trafiły za trzy punkty. Dwie minuty później, było już 105:44. Minutę później, punkty dla Basketekzdobyła Oliwia Cieślewicz. Na dwie minuty przed końcem meczu, koszykarki TS Basket Gniezno prowadziły 118:46. Ostatecznie Basketki pokonały Dziewiątkę Ostrów Wielkopolski 130:48.

-Dzisiaj przeciwnik był zupełnie inny, niż poprzednio AZS. Liczyliśmy na to, że będzie zwycięstwo. Straty spowodowały, że poznanianki uciekły nam  na parę punktów. Liczymy na rewanż w Poznaniu. Mam nadzieję, że uda się nam tam pokazać, że jesteśmy lepsi. Dzisiejszy mecz oceniam dobrze. Nie zawsze należy sugerować się wynikiem. Mnie interesuje gra. Dziewczyny robią to, co powinny robić na boisku realizując założenia taktyczne. Ogólnie oceniam grę pozytywnie.-powiedział po meczu trener TS Basket Gniezno, Andrzej Drygała.

TS Basket Gniezno-UKS Dziewiątka Ostrów Wlkp. 130:48 (32:12, 30:16, 30:11, 38:9)

Punkty:
TS Basket Gniezno:
Daniuk 22, Cieślewicz 19, Wiśniewska 18, Wygryz 16, Kosmecka 14,  Święszkowska 12, Kozyra 10, Manuszak 6, Małkowska 5, Salczyńska 4, Kaczmarek 2, Kląskała 2,

UKS Dziewiątka Ostrów Wlkp.: Orchowska 19, Linka 11, Dudka 7, Neugebauer 6, Rogala 3, Kuszak 2, Szkudlarek, Talaga.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ