Basketki rozgromiły Piątkę!

2019-10-19

W sobotę, 19 października swój pierwszy mecz w roli gospodyń w sezonie 2019/20 rozegrały koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, które pewnie i wysoko pokonały UKS Piątkę Ostrów Wielkopolski.

Pierwsze punkty w meczu zdobyły ostrowianki. W 2 minucie po trafieniu na raty Julii Kosmeckiej to jednak Basketki prowadziły 4:2, a minutę później-już nawet 8:2. Chwilę później kolejne punkty dla TS Basket zdobyła Julia Kosmecka. W 4 minucie za trzy próbowała rzucić Karina Daniuk jednak jej próba była nieskuteczna. Po pięciu minutach pierwszej odsłony koszykarki z Gniezna prowadziły 16:2. W 7 minucie spotkania na tablicy wyników było 22:2 dla gospodyń. Gdy trafiła Nadia Wiśniewska, Basketki prowadziły 30:2. Ta sama koszykarka zdobyła też punkty chwilę później skutecznie przerywając akcję Piątki Ostrów Wielkopolski. Po pierwszych dziewięciu minutach meczu koszykarki z Pierwszej Stolicy prowadziły już 40:2.

Po minucie gry w drugiej kwarcie Basketki prowadziły 42:4. Kolejne fragmenty gry to nieco lepsza gra koszykarek z Ostrowa Wielkopolskiego. W 4 minucie gnieźnianki prowadziły 48:9. Po chwili, po indywidualnej akcji punkty dla TS Basket zdobyła Karina Daniuk. W połowie tej części gry, na tablicy wyników był rezultat 52:12. Na dwie minuty przed zakończeniem drugiej kwarty Basketki prowadziły już 60:12. Na minutę przed przerwą swoje punkty zdobyła także Nadia Wiśniewska. Do przerwy koszykarki z Gniezna prowadziły z Piątką 70:14.

Po pięciu minutach tego jednostronnego widowiska gnieźnieńskie Basketki prowadziły już 85:16. Minutę późniejkolejne punkty dla gnieźnianek zdobyła Julia Czyżak. W 7 minucie na tablicy wyników był rezultat 89:17 dla TS Basket. Dwie minuty później, ładną akcję przeprowadziły ostrowianki jednak nie zakończyła się ona powodzeniem. Po trzech kwartach było 97:20 dla miejscowych.

Pierwsze punkty w czwartej kwarcie padły łupem koszykarek TS Basket Gniezno. W 2 minucie efektownym wejściem pod kosz popisała się zawodniczka Piątki-Julia Stojanowska. Minutę później, gnieźnianki przekroczyły setny punkt w tym meczu. Po pięciu minutach miejscowe prowadziły 105:24. Minutę później nieudaną próbę rzutu za trzy zanotowała Karina Daniuk. W odpowiedzi punkty zdobyły koszykarki z Ostrowa. Na dwie minuty przed końcową syreną punkty zdobyła skuteczna Karina Daniuk, a Basketki prowadziły 111:28. Po chwili trafienie zaliczyła także Nadia Wiśniewska. Ostatecznie koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno pokonały Piątkę Ostrów Wielkopolski 120:28 i wobec przyznania walkowera koszykarkom z Grodu Lecha za mecz w Lesznie pozostają niepokonane!
-Okazało się, że Leszno nie spełniło wymogów i mecz mamy wygrany jednak walkowerem. Komisja Wielkopolskiego Związku Koszykówki przyznała nam walkower, ponieważ po stronie Leszna grały nieuprawnione zawodniczki. Teraz wygraliśmy mecz dość wysoko, aczkolwiek przeciwnik nie był zbyt wymagający. Też wyszło parę błędów-za dużo przewinień i fauli, które doprowadzały do tego ,że  łatwo punkty uciekały i nad tym musimy popracować. Ogólnie jednak z meczu jestem bardzo zadowolony. –powiedział trener koszykarek TS Basket Gniezno, Andrzej Drygała.

TS Basket Gniezno-UKS Piątka Ostrów Wlkp. 120:28 (40:2, 30:12, 27:6, 23:8)

Punkty:

TS Basket Gniezno:Daniuk 29, Wiśniewska 23, Czyżak 20, Kosmecka 12, Święszkowska 11, Kląskała 10, Wygryz 7,Salczyńska 4, Manuszak 2, Mikuła 2,Cieślewicz, Małkowska.

UKS Piątka Ostrów Wlkp.:Stojanowska 18, Olejnik 3, Frankiewicz 3, Ostenda 2, Polarczyk 1, Kobylańska 1.