Basketki wygrały z Koszalinem

2021-10-23

Koszykarki TS Basket Gniezno odniosły pierwsze zwycięstwo w lidze U17 pokonując w sobotę, 23 października w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty KS KSKK Koszalin.

Po dwóch minutach koszalinianki prowadziły 5:0. Kilkanaście sekund później, za trzy (nieskutecznie) spróbowała rzucić Karina Daniuk. Minutę później, po przechwycie na połowie koszalinianek punkty dla Basketek zdobyła Nadia Wiśniewska. W 4 minucie „trójkę” zaliczyła dodatkowo Karina Daniuk i Basketki odrobiły straty. Niestety, zawodniczki z Koszalina szybko odpowiedziały celnym rzutem za trzy punkty. W 7 minucie Koszalin  prowadził 12:11. Minutę później, po raz pierwszy w tym meczu prowadziły koszykarki TS Basket. Kilkanaście sekund później, po ładnej akcji Basketek punkty zdobyła Nadia Wiśniewska. Po pierwszej kwarcie Basketki prowadziły 21:15.

Pierwsze punkty dla Basketek w drugiej kwarcie zdobyła Julia Czyżak trafiając dwa rzuty wolne. W 2 minucie, po indywidualnej akcji punkty zdobyła Nadia Wiśniewska. Koszaliniankom również udało się kilka razy trafić i po trzech minutach było 25:21 dla koszykarek z Grodu Lecha.  W 4 minucie dla TS Basket trafiła Nadia Wiśniewska. Kilkanaście sekund później, efektownym blokiem przy rzucie koszalinianki popisała się Julia Kosmecka. W 5 minucie nieskuteczną próbę rzutu za trzy podjęła Julia Czyżak. Pół minuty później, Koszalin doprowadził do remisu. W 7 minucie po „trójce” zawodniczki z Koszalina KSKK prowadziło 34:33. Odpowiedź Basketek była jednak szybka.  Po dwóch odsłonach koszykarki z Pierwszej Stolicy prowadziły z Koszalinem 46:36.

Trzecia część gry rozpoczęła się od trafienia Nadii Wiśniewskiej. Pól minuty później, po akcji Daniuk-Wiśniewska ponownie punkty wpadły na konto Basketek. W 2 minucie było już 52:36 dla gnieźnianek. W 4 minucie trafienie dla TS Basket zaliczyła Julia Czyżak. W 7 minucie po trafieniu Nadii Wiśniewskiej, Basketki prowadziły 66:46. Po trzech częściach gry koszykarki z Gniezna wygrywały z KS-em KSKK Koszalin w stosunku 74:52.

Czwarta kwarta rozpoczęła  się od błędu w ataku Basketek i punktów zawodniczki z Koszalina. Gnieźnianki odpowiedziały celnym rzutem z linii  rzutów wolnych Julii Kozyry. W 3 minucie na tablicy wyników był rezultat 81:57 dla gnieźnianek. Na trzy i pól minuty przed końcową syreną Basketki prowadziły 84:65. Później Koszalin nieco zmniejszył straty przegrywając na dwie minuty przed końcem 69:84. Kilkanaście sekund później, dwóch rzutów wolnych nie wykorzystała Julia Kozyra. W końcówce udało się co prawda trafić przyjezdnym jednak ostatecznie zawodniczki TS Basket Gniezno pokonały KS KSKK Koszalin 86:71.

To jest pierwsze nasze zwycięstwo, aczkolwiek w innych meczach czy to wyjazdowych czy u siebie było  też blisko, aby wygrać te mecze. Niemniej, jest to pierwsze nasze zwycięstwo w U17.Nadmienię jednak, że my gramy rocznikiem niższym także cieszymy się z tego. Mimo że dziewczyny popełniły zarówno w ataku i w obronie sporo błędów,udało się wygrać.-powiedział po meczu trener koszykarek TS Basket Gniezno, Andrzej Drygała.

TS Basket Gniezno-KS KSKK Koszalin 86:71 (21:15, 25:21, 28:16, 12:19)

Punkty:
TS Basket Gniezno:
Wiśniewska 41, Kosmecka 17, Czyżak 10, Daniuk 9, Kozyra 4, Kiejnich 3, Święszkowska 2, Kaczmarek, Małkowska, Wygryz,  Salczyńska, Manuszak.

KS KSKK Koszalin: Spychalska 15, Socha 13, Magdziak 12, Dziadul 10, Rogińska 9, Kasprzak 3, Bryzek 3, Witkowska 3, Baran 2, Rosińska 1, Zdanowicz.