Basketki z Gniezna ograły Basketki z Ostrowa Wielkopolskiego!

2022-10-30

W sobotę, 29 października kolejny mecz w ramach rozgrywek ligi U17 rozegrały koszykarki TS Basket Gniezno, które na czwarte spotkanie sezonu 2022/2023 udały się do Ostrowa Wielkopolskiego.

Przeciwnikiem podopiecznych Andrzeja Drygały, tego dnia była ekipa miejscowej drużyny Klubu Sportowego Basket. Obie drużyny w ostatniej kolejce ligowej musiały uznać wyższość swoich rywalek. Gospodarze sobotniego meczu uległy na wyjeździe Liderowi Biofarm Swarzędz 69:94 zaś TS Basket Gniezno, został rozgromiony we własnej Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty przez ENEA AZS II Poznań aż 57:136. W tym miejscu kibice młodego zespołu koszykarskiego z grodu Lecha, który do sobotniego meczu w Ostrowie Wlkp. przystępował z pozycji trzeciego miejsca zastanawiali się czy drużynie prowadzonej przez Andrzeja Drygały uda się pokonać autsajdera ligowej tabeli i to na jego trenie. Sztab szkoleniowy TS Basket Gniezno, zdawał sobie sprawę że rywalizacja pod koszem z ostatnią drużyną w tabeli do łatwych nie będzie należała gdyż zespół z Ostrowa Wlkp. grał u siebie i przed własną publicznością. Obawy o końcowy wynik meczu w wykonaniu młodego zespołu koszykarskiego TS Basket okazał się przedwczesny. Podopieczne Andrzeja Drygały bowiem pokonały Basketki z Ostrowa Wielkopolskiego i to na ich terenie różnicą aż dwudziestu ośmiu punktów wygrywając mecz 94:66.

Co do samego przebiegu rywalizacji pod koszem pomiędzy obiema drużynami w Ostrowie Wlkp. To po dość zaciętej pierwszej kwarcie zwycięsko z tej potyczki wyszły gnieźnianki, które wygrały ją dwoma punktami 22:20 obejmując tym samym prowadzenie w sobotnim meczu. Zdecydowanie lepiej podopiecznym Andrzeja Drygały, poszło już w drugiej kwarcie spotkania, którą wygrały zdecydowanie jedenastoma punktami. I a przerwę schodziły prowadząc w sobotnim meczu 50:37. Trzecie zwycięstwo przy jednej porażce w rozgrywkach wielkopolskiej lidze U17 sezonu 2022/2023 zespół TS Basket przypieczętował w drugiej odsłonie sobotniego spotkania wygrywając zdecydowanie dwie kwarty. Trzecią kwartę gnieźnianki wygrały 18:13 z kolie czwartą 26:16 i cały mecz dwudziestoma ośmioma punktami 94:66.

KS Basket Ostrów Wielkopolski – TS Basket Gniezno 66:94 (20:22, 17:28, 13:18, 16:28)

Najwięcej punktów dla  KS basket Ostrów Wlkp. zdobyły:
Kunicka -14, Olejnik -11, Kiselewska -11, Kurczaba -9 i Wojtasik – 7.

Punkty dla TS Basket zdobyły: Daniuk -34, Kacprowska -15, Kosmecka -15, Wiśniewska -14, Kozyra -8, Święszkowska -4, Manuszak -2, Chełminiak -2.

Kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek sezonu 2022/2023, wielkopolskiej ligi U17 zespół TS basket Gniezno, rozegra w dniu 12 listopada. Tego dnia podopieczne Andrzeja Drygały w swojej Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty podejmować będą zespół Klubu Sportowego KSKK Koszalin. Mecz zaplanowano na godzinę 12.00.