Beklasowcy rozegrali przedostatnią kolejkę ligową z rundy jesiennej

2017-11-06

W weekend 4-5 listopada przedostatnią kolejkę z rundy sezonu zasadniczego w ramach rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 rozegrały trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo, Lider Szczytniki Czerniejewskie oraz Wełnianka Kiszkowo.

W zakończonych spotkaniach z udziałem trzech naszych przedstawicieli biorących udział w tych rozgrywkach doszło do derbów na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego. W Żydowie w niedzielę 5 listopada  miejscowa Fara Pelikan podejmowała zespół Wełnianki Kiszkowo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Żydowa, który pokonał swojego rywala 5:2 mimo że do przerwy był wynik remisowy 1:1. Pierwsi w pojedynku derbowym na prowadzenie 1:0 wyszli kiszkowianie. Autorem gola okazał się Karol Stein pokonując bramkarza z Żydowa strzałem za linii pola karnego po wcześniejszym dograniu piłki przez Sebastiana Żelaznego. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 z podyktowanego rzutu karnego na ich korzyść w 35 minucie po ręce w polu karnym Kamila Kupidury. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole z Żydowa okazał się Mateusz Trzaskawka.

O porażce zespołu z Kiszkowa, zadecydowała druga część meczu mimo że to goście od 47 minuty ponownie prowadzili w meczu 2:1. Po zagraniu piłki przez Karola Steina bramkarza gospodarzy pokonał strzałem z 12 metra w zespole z Kiszkowa – Sebastian Żelazny. Po tym golu już do końca spotkania bramki zdobywali tylko piłkarze z Żydowa. Najpierw na 2:2 wyrównał w ekipie miejscowym w 60 minucie Sebastian Baran. Gola numer trzy, którym gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2 zapisał na swoim koncie w 80 minucie Przemysław Gronek. Pięć minut później w meczu było 4:2 dla zespołu z Żydowa po bramce zdobytej przez  Sebastiana Kościańskiego. Wynik  meczu na 5:2 dla Fary Pelikan został ustalony w 87 minucie po bramce zdobytej przez Macieja Nowickiego, który bramkarza z Kiszkowa – Karola Zdanowskiego pokonał w sytuacji sam na sam.

Skład Fary Pelikana Żydowo: Patryk Majorczyk, Dariusz Florek, Eryk Karpiński (87’ Dawid Stefaniak), Mateusz Trzaskawka (67’ Sebastian Gronek), Maciej Nowicki, Krystian Małecki, Bartosz Kaczmarek, Dawid Różewski, Sebastian Baran, Bartosz Wejerowski, Adam Macioszek (83’ Sebastian Kościański)

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Stanowski, Marek Raith, Kacper Ostojewski, Hubert Starczewski, Sebastian Żelazny, Marcin Zamiara, Szymon Kluczyński (75’ Paweł Kujawski), Kamil Kupidura, Karol Stein, Damian Kopeć (85’ Przemysław Łenc), Szymon Burgiel

Jeśli chodzi o trzeciego naszego przedstawiciela z powiatu gnieźnieńskiego, biorącego udział w tych rozgrywkach mowa tutaj o Liderze Szczytnik Czerniejewskie. To drużyna pod wodzą nowego trenera Adriana Grzelaka w meczu wyjazdowym zremisowała 1:1 dzieląc się punktami ligowymi w tabeli z zespołem Jadwiżański KS Poznań.

Zestaw par ostatniej kolejki rundy jesiennej trzech przedstawicieli z powiatu gnieźnieńskiego:

Wełnianka Kiszkowo - Lider Szczytniki Czerniejewskie 12 listopada, 14:00
Fara Pelikan Żydowo - Rożnovia Rożnowo 12 listopada, 11:00