Beklasowcy z powiatu gnieźnieńskiego w miniony weekend też w piłkę kopali!

2018-10-08

W miniony weekend 6-7 października cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1- Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo , WKS Owieczki oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie, walczyły o kolejne punkty mistrzowskie w ramach ósmej kolejki trwającego sezonu 2018/2019.

Zespoły z naszego powiatu miniony weekend zaliczą do bardzo udanego gdyż trzy zespoły odnotowały na swoim koncie zwycięstwa a jedno spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli.

GKS Gułtowy - Lider Szczytniki Czerniejewskie 0:1

Zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie na mecz ósmej kolejki ligowej udał się do Gułtowych gdzie był podejmowany w niedzielę 7 października przez miejscowy zespół GKS-u. Podopieczni Ireneusza Furmaniaka spotkanie wygrali 1:0 po zwycięskiej bramce zdobytej w całym meczu w 30 minucie. Bramkę dla gości na wagę bardzo cennego zwycięstwa zdobył Piotr Grześkowiak.

Kolejny mecz Lidera Szczytniki Czerniejewskie:

Lider Szczytniki Czerniejewskie - WKS Owieczki 14 października godz. 11:00

Fara Pelikan Żydowo - KS Strzeszyn 2:0

Kolejne cenne zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze Fary Pelikan Żydowo. W sobotę 6 października podopieczni Dawida Gierałki podejmowali na własnym trenie zespół KS Strzeszyn. Żydowianie swojego rywala odprawili z  kwitkiem do domu ogrywając go w stosunku 2:0. Bramki dla Fary Peliakn Żydowo w meczu z Strzeszynem zdobyli w 33 minucie Damian Pankowski i w 65 minucie Marcin Maciejewski.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dawid Gąciarz, Damian Pankowski, Karol Kowalski (65'Denis Raczak),  Paweł Rożewski, Wojciech Żabierek, Marcin Maciejewski, Krystian Małecki, Maciej Nowicki (77' Dawid Gierałka), Dawid Rożewski (60'Bartosz Wejerowski), Karol Stein, Arkadiusz Zych

Kolejny mecz Fary Pelikan Niechanowo:

Odlew Poznań - Fara Pelikan Żydowo 14 października – godz. 10:00

Wełnianka Kiszkowo - Lotnik-1997 Poznań 1:1

Remisem 1:1oraz podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się niedzielne spotkanie zespołu Wełnianki Kiszkowo, w którym podopieczni Jana Herkowiaka podejmowali u siebie zespół Lotnika -1997 Poznań. Gola dla Wełnianki zdobył w 17 minucie Szymon Burgiel a do wyrównania stanu meczu  doprowadził w drużynie przyjezdnej w 41 minucie Marcin Sibik.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Dariusz Walenciak, Szymon Burgiel, Łukasz Jałoszyński,  Adrian Olszewski, Kacper Ostojewski, Hubert Starczewski, Hubert Todorowski, Daniel Wojnowski, Bartłomiej Występski, Maciej Występski

Kolejny mecz Wełnianki Kiszkowo:

LKS Kicin - Wełnianka Kiszkowo 14 października – godz. 16:00

WKS Owieczki - LKS Kicin 6:0

Pełen komplet punktów a co za tym idzie szóste zwycięstwo przy jednej porażce i remisie w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 odnotowali w niedzielę 7 października piłkarze WKS Owieczki. Podopieczni Mateusza Ciesielskiego zwyciężyli na własnym trenie zespół LKS Kicin ogrywając go zdecydowanie 6:0. Dwie bramki dla zespołu z Owieczek zdobył Patryk Mendyk  (2 i 43 minuta), a po jednym golu do końcowego wyniku meczu dołożyli Mateusz Grzybowski (21’), Marcin Kamiński (25’), Joachim Andrzejczak (40) oraz Kamil Szewczyk (81’)

Skład WKS Owieczki: Patryk Mendyk (55'Błażej Fedyszyn), Jakub Kierzek (62'Kamil Szewczyk),  Mateusz Grzybowski, Artur Godek, Dawid Bubacz, Patryk Owocki, Mateusz Kropidłowski (70'Paweł Pasternak), Jakub Łopyta (60'Mateusz Staniszewski), Joachim Andrzejczak, Hubert Janas (60'Szymon Musioł ), Marcin Kamiński (65'Krzysztof Szcześniak)