Beklasowcy z powiatu gnieźnieńskiego zakończyli rundę jesienną!

2020-10-26

Jedenastą kolejkę ligową a zarazem ostatnią z rundy jesiennej z nowego sezonu 2020/2021 wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4, mają za sobą trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie.

W zakończonych spotkaniach mistrzowskich w miniony weekend 24-25 października  nasze zespoły reprezentujące powiat gnieźnieński w rozgrywkach z najniższej klasy piłkarskiej w zakończonej 10 kolejce ligowej odnotowały na swoim koncie zwycięstwo oraz porażkę.

Fara Pelikan Żydowo – Wełnianka Kiszkowo 2:1

W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2020/2021 wielkopolskiej klasie B PROTON grupy 4 w Żydowie miejscowa Fala  Pelikan podejmowała w derbach powiatu gnieźnieńskiego zespół Wełnianki Kiszkowo. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Żydowa 2:1.W pierwszej połowie meczu bramkarz gospodarzy Kamil Dolata niefortunnie zderzył się ze słupkiem, jednak po uzyskaniu pomocy medycznej mógł kontynuować grę. W dalszej części spotkania po strzale z woleja Andrzeja Kwaśniewskiego, piłka uderzyła w poprzeczkę żydowian. Następnie, po groźnej akcji przeciwnika piłkę z linii bramkowej musiał wybić Daniel Wojnowski. A że bramek w pierwszej połowie obu drużyną nie udało się zdobyć więc na przerwę schodziły remisując z sobą bezbramkowo.
Druga połowa zaczęła się odważniejszymi atakami obu ekip. Pierwsza bramka padła w 68 minucie meczu. Po strzale z pola karnego piłkę do bramki skierował Nazar Tsepko. Następnie obie drużyny starały się zdobyć gola aż do 85 minuty. Zamieszanie w polu karnym żydowian wykorzystał Andrzej Kwaśniewski i umieścił futbolówkę w siatce przeciwnika. I w meczu mieliliśmy remis 1:1 Niestety, w 87. minucie na listę strzelców wpisał się drugi raz Nazar Tspeko po uderzeniu z dystansu. Wynik spotkania nie uległ zmianie już do końca. I Fara Pelikan Żydowo na koniec rundy jesiennej pokonała w spotkaniu derbowym zespół Wełnianki Kiszkowo w stosunku 2:1. Teraz oba zespoły przejdą okres roztrenowania by następnie udać się na zasłużony odpoczynek od piłki który potrwa aż do stycznia 2021 roku.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Kamil Dolata, Mateusz Zakrzewski (90' Hubert Kamyszek), Nazar Tsepko, Mateusz Sypniewski, Adam Macioszek, Marcin Maciejewski, Miłosz Kostecki, Bartosz Kaczmarek, Karol Stein, Dawid Rożewski, Dawid Gierałka (65' Kacper Waszak)

Skład Wełnianki Kiszkowo: Robert Priebe, Daniel Wojnowski, Cezary Stróżyk (55' Przemysław Łenc), Marcin Zamiara (55' Kamil Kupidura), Kamil Kasprzak (85' Paweł Sawicki), Andrzej Kwaśniewski (88' Mateusz Pluszczyk), Kacper Ostojewski, Krzysztof Podlewski, Mikołaj Sałata (70' Eryk Todorowski), Adam Sawicki, Hubert Todorowski

KS Łopuchowo – Lider Szczytniki Czerniejewskie 5:0

Dosyć wysoką porażką rundę jesienną zakończył ostatni z naszych zespołów występującej w najniższej klasie piłkarskiej Lider Szczytniki Czerniejewskie. W sobotę 24 października podopieczni Ireneusza Furmaniaka, udali się do wicelidera tabeli KS Łopuchowo. Spotkanie zakończyło się decydowanym zwycięstwem zespołu z Łopuchowa 5:0. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 15 minucie po golu Adama Rybarczyka. Trzy minuty późnij zespół z Łopuchowa prowadził już 2:0 po bramce Piotra Nawrockiego. I mimo kilku okazji do zdobycia bramki kontaktowej przez zespół z Szczytnik Czerniejewskich, wynik nie uległ zmianie i na przerwę  zespół z Łopuchowa schodził prowadząc 2:0. Po zmianie stron podopiecznym Ireneusza Furmaniaka, niestety nie udało zdobyć choćby bramki honorowej w przeciwieństwie do zawodników z Łopuchowa. Gospodarze zaaplikowali zespołowi Lidera w tej części gry trzy kolejne gole nie tracą żadnego. I tak w 63 minucie łopuchowianie podwyższyli swoje prowadzenie na 3:0 po golu Krzysztofa Igniasiaka, który zresztą by autorem pozostałych dwóch w 65 oraz 75 minucie ustalając nimi tym samym końcowy wynik meczu na 5:0 dla KS Łopuchowo. W tym miejscu należy jeszcze zaznaczyć iż Ignasiak zdobyciem trzech bramek w jednym meczu ustrzelił przysłowiowego hat tricka.

Teraz zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie, podobnie jak pozostałe dwa zespoły z naszego powiatu Fara Pelikan ydowo i Wełnianka Kiszkowo, przejdzie okres roztrenowania by następnie udać się na urlop. Do zajęć przygotowujących zespół do rundy wiosennej piłkarze Lidera przystąpią z początkiem roku 2021.

Skład Lidera Szczytnik Czerniejewskich: Dominik Roszyk, Mikołaj Woźniak (46' Dominik Jabkiewicz), Paweł Skibiński, Mateusz Chodyniecki, Patryk Cichowicz (60' Dawid Szejna), Piotr Grześkowiak, Dominik Kierzek, Marcin Piechocki, Michał Pokorzyński (75' Dawid Kierzek), Marcin Rozum, Krystian Szałek

Wyniki 11 kolejki - 24-25 października
Tornado Tarnowo     2-6     Huragan II Pobiedziska
KS Łopuchowo     5-0     Lider Szczytniki Czerniejewskie
Patriot Mieścisko     4-1     LKS Kicin
KS Uchorowo     0-3     Jadwiżański KS Poznań
GKS Gułtowy     1-4     Wełna Rogoźno
Fara Pelikan Żydowo     2-1     Wełnianka Kiszkowo