Beniaminek nie sprostał liderowi!

2016-03-07

W niedzielę 6 marca beniaminek 2 ligi Pzkosz Sklep Polski MKK Gniezno, na zakończenie zasadniczego sezonu 2015/2016 grupy D, podejmował we własnej hali II LO w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego lidera rozgrywek Jamalex Polonia Leszno.

Faworytem tego spotkania jeszcze przed jego rozpoczęciem byli goście z Leszna, którzy w sezonie 2015/2016 wygrali wszystkie mecze ligowe i zajmuje pierwsze miejsce bez porażki. Lider grupy D a zarazem jedyny niepokonany zespół drugiej ligi sięgnął również po Puchar Polski mężczyzn na szczeblu PZKosz. Leszczynianie swoją wyborną dyspozycje w rozgrywkach drugoligowych potrzymali i po dość jednostronnym pojedynku pokonali zdecydowanie  ostatnią drużynę rozgrywek w stosunku 102:53. Dominacja koszykarzy z Leszna nad beniaminkiem II ligi było widać gołym okiem od pierwszych minut niedzielnego. Goście bowiem pierwszą kwartę wygrali 26:10 by w drugiej ograć ambitnie walczących gnieźnian pod koszem 25:11 i prowadzić z nimi po pierwszej połowie zdecydowanie 51:22. Dwie następne kwarty również leszczynianie rozstrzygnęli na swoją korzyść trzecią wprawdzie wygrali różnicą pięciu punktów 27:22 lecz w czwartej wszystko wróciło do normy z początku meczu i wygrali ją wysoko bo aż  24:10. Ostatecznie zgodnie z przewidywaniami spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem leszczynian, którzy pokonali zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno w stosunku aż 102:53. Tym samym Jamalex Polonia Leszno, po zakończonej rundzie sezonu zasadniczego 2015/2016  umocnił się na pozycji lidera, a gnieźnianie rundę tą zakończyli  bez zwycięstwa.

Sklep Polski MKK Gniezno – Jamalex Polonia Leszno 53:102 (10:26, 11:25, 22:27, 10:24)

Punkty:
Sklep Polski MKK: Bilski 11, Konowalski 10, Dobrzycki 10, Konwiński 7, Guilherme 6, Szkopiński 3, Kafarski 2, Golasiński 2, Romaniecki 2.

Jamalex Polonia: Jankowiak 22, Rostalski 15, Zubik 11, Sanny 10, Sirjatowicz 10, Milczyński 8, Sobkowiak 8, Mowlik 6, Nowak 6, Malinowski 4, Paszek 2.