Beniaminek z Czerniejewa wygrywa po raz czwarty!

2018-09-09

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej grupy wschód zapisał na swoim koncie beniaminek tych zmagań piłkarskich drużyna Czarnych Czerniejewo.

W niedzielne popołudnie 9 września czerwono-czarni pod wodzą swojego grającego trenera podejmowali na własnym boisku zespół Orkanu Jarosławiec. Spotkanie mimo niewykorzystanego w pierwszej połowie rzutu karnego w 16 minucie przez trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego i bezbramkowego wyniku po pierwszej części meczu zakończyło się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa w stosunku 5:0. Gospodarze czwarty komplet punktów w trwającym sezonie 2018/2019 zapewnili sobie dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach spotkania piłkarskiego. Wynik meczu w 55 minucie zdobyciem bramki otworzył w szeregach czerwono-czarnych Piotr Cyrulewski, który piłkę do bramki gości wpakował z 12 metra tuż przy słupku, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez Kamila Drahejma i przedłużeniu futbolówki przez Macieja Lisieckiego. Tym samym gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0. Dziesięć minut później było już 2:0 dla czerwono-czarnych. Ponownie w pole karne piłkę dośrodkował Kamil Drahejm a gola na swoim koncie zapisał tym razem Mariusz Sawicki, który futbolówkę w bramce gości celnym trafieniem ulokował uderzając ją z powietrza z 6 metra. Kolejne dwa celne trafienia do bramki Orkanu z Jarosławca były już autorstwa grającego trenera Macieja Lisieckiego, którymi zrehabilitował się tym samym za niewykorzystany rzut karny z pierwszej części spotkania. Lisiecki najpierw gola zdobył będą w sytuacji sam na sam z golkiperem gości w 70 minucie a następnie w 77 minucie podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 4:0 wykorzystując dośrodkowanie Krzysztofa Pawłowskiego, po którym to uderzeniem z głowy ulokował piłkę w bramce Orkanu będą na 5 metrze. Wynik końcowy spotkania na 5:0 dla Czarnych Czerniejewo, został ustalony w 87 minucie. Piątego gola na swoim koncie zapisał Jakub Cierpiszewski z bezpośrednio egzekwowanego rzutu wolnego z odległości 18 metra od bramki Jarosławca. Po tym zwycięstwie zespół z Czerniejewa, zajmuje w ligowej tabeli pierwsze miejsce z zdobytymi 12 oczkami podobnie jak drugi zespół rozgrywek Kłos Zaniemyśl. Oby tak dalej panowie.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk (80’ Piotr Rzepczyński) - Karol Jańczak (65’ Filip Budasz), Jakub Cierpiszewski (88’ Mateusz Kuliński) , Rafał Pietrowski, Krzysztof Pawlowski, Piotr Cyrulewski, Rafał Wawrzyniak, Bartosz Kozioł (70’ Bartosz Kubalewski), Kamil Draheim, Mariusz Sawicki, Maciej Lisiecki