Beniaminek z Szydłowa pokonał jedną bramką Mieszko-Carbon Gniezno

2013-10-19

Takiego scenariusza chyba nikt z najwierniejszych sympatyków Mieszka-Carbon Gniezno, się nie spodziewał iż zespół z Pierwszej Stolicy Polski z kolejnego meczu wyjazdowego z Szydłowa wróci na tarczy. Tak się jednak stało biało-niebiescy niestety ulegli mimo wielu sytuacji do zdobycia bramki w sobotę 19 października w 12-tej kolejce wielkopolskiej IV ligi grupy północnej beniaminkowi rozgrywek Iskrze Szydłowo w stosunku 1:0. Była to już druga z rzędu porażka Mieszka-Carbon Gniezno. Tydzień wcześniej jak pamiętamy biało-niebiescy ulegli też jedną bramką na własnym trenie Tarnovi Tarnowo Podgórne

Jedyna bramka dla gospodarzy została zdobyta w 30 minucie z rzutu wolnego z około 20-tego metra. Autorem gola dla Iskry Szydłowo okazał się Maciej Szymański, który celnym strzałem przenosząc piłkę nad murem gnieźnian umieścił ją w bramce Mieszka-Carbon strzeżonej tego dnia przez Patryka Szafrana. Gnieźnianie w pierwszej części meczu jak i w drugiej mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki wyrównującej stan meczu a nawet gola na wagę zwycięstwa. Biało-niebiescy niestety nie tylko w tym meczu ale i w wcześniejszych razili duża nieskutecznością strzelecką nie wykorzystując nadarzających się stuprocentowych sytuacji do strzelenia bramki swoim przeciwnikom. W Szydłowie w pierwszej połowie sytuacje do zdobycia gola między innymi w zespole Mieszka-Carbon zmarnowali – w 5 minucie Daniel Szymański, którego strzał z głowy zmierzający w światło bramki z 11-tego metra po egzekwowanym rzucie wolnym z 30-tego metra przez Patryka Kryszaka wybronił golkiper gospodarzy oraz Karol Karasiewicz, którego strzał również głową z 11-tego metra po wykonywanym rzucie wolnym przez Andrzeja Stefańskiego obronił bramkarz Iskry. W drugiej zaś połowie najdogodniejsze sytuacje w zespole z grodu Lecha, nie potrafili zamienić na gola Hubert Nowak będący w 57 minucie z golkiperem Iskry w sytuacji sam na sam, Patryk Kryszak w 62 minucie kiedy to w zamieszaniu podbramkowym nie dał rady skierować piłki do pustej bramki oraz ponownie Hubert Nowak, który po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Karola Karasiewicza w 88 minucie trafił nią z najbliższej odległości wprost w słupek bramki z Szydłowa.
Oprócz porażki, którą zespół Mieszka-Carbon Gniezno, zapisał na swoim koncie również w Szydłowie biało-niebiescy na domiar złego stracili podstawowego swojego napastnika Daniela Szymańskiego, który w 15 minucie nabawił się dość poważnej kontuzji. Napastnik Mieszka-Carbon, doznał złamania piątej kości śródstopia prawej nogi po tym jak chciał zastopować piłkę w polu karnym gospodarzy, która po wcześniejszym strzale Patryka Kryszaka odbiła się spojenia słupka z poprzeczką. Uraz Szymańskiego jak się dowiedzieliśmy wyklucza tego zawodnika z gry do końca rundy jesiennej nowego sezonu 2013/2014 a nawet może on potrwać dłużej.

Już w najbliższą sobotę 26 października zespół Mieszka-Carbon Gniezno rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. Tym razem o godzinie 15.00 na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmować będzie ekipe Sparty Oborniki. Nim do tego meczu dojdzie  środę 23 października ekipę z grodu Lecha czeka rozgrywka pucharowa. Mieszko-Carbon w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego zmierzy się na wyjeździe z drużyna Zjednoczonych Trzemeszno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.30.

Skład Mieszka-Carbon: Patryk Szafran, Szymon Menz, Łukasz Mokrzycki, Krzysztof Jackowiak, Albert Kowalski, Robert Pepliński, Karol Karasiewicz, Patryk Kryszak, Dawid Ciążyński, Hubert Nowak, Andrzej Stefański, Daniel Szymański, Gracjan Konieczny, Damian Garstka, Maciej Świdziński, Dariusz Urbaniak, Alan Polus

Wyniki 12 kolejki  12 - 19-20 października

1920 Mosina                                  3-1     Czarni Wróblewo
1922 Lechia Kostrzyn                   1-2     Zjednoczeni Trzemeszno
Huragan Pobiedziska                   2-0     Świt Piotrowo
Warta Międzychód                         -         Leśnik Margonin - goście nie dojechali
Tarnovia Tarnowo Podgórne      5-0     Lubuszanin Trzcianka
Iskra Szydłowo                             1-0     Mieszko Gniezno
Sparta Oborniki                             3-2     Płomień Przyprostynia
Sokół Pniewy                                 1-0     Pogoń Lwówek