Bez medalu w Bielsku-Białej

2024-01-30

W miniony weekend w Bielsku-Białej rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski U-15 w futsalu.

Ekipa gnieźnieńska prowadzona przez trenera Adama Heliasza w grupie eliminacyjnej pokonała GSF Gliwice 2:0 oraz zremisowała z Limanovią Limanowa 3:3 i w dramatycznych okolicznościach z Constractem Lubawa 1:1. W meczu ćwierćfinałowym gnieźnianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju Rekordem Bielsko-Biała. Prowadzili nawet na początku spotkania, ale ostatecznie przegrali 2:8 i sklasyfikowani zostali na pozycjach 5.- 8. w mistrzostwach Polski. Mistrzem Polski został  Rekord Bielsko-Biała pokonując w finale Jantar Ustka 8:1. Brązowy medal zdobył Constract Lubawa wygrywając z GKS Futsal Nowiny 6:3.

KS Gniezno reprezentowali:
Nikodem Walkowiak, Jakub Gumienny, Michał Piotrowski, Aleksander Siwka, Miłosz Wójcicki, Janek Fuszpaniak, Filip Wiechciński, Sergiej Kaszyński, Mateusz Drzewiecki - Akademia Mieszka Gniezno
Filip Garczyński  - FASE
Adrian Pućka  - Warta Poznań 2010
Antoni Kornecki  - GES Poznań

Trenerem drużyny jest Adam Heliasz, a kierownikiem - Krzysztof Konieczny.

W dniach 9-11 lutego w Wilkowicach odbędzie się natomiast turniej finałowy mistrzostw Polski U-17, także z udziałem drużyny gnieźnieńskiej.