Bez punktów z Sompolna!

2021-03-07

Z zerowym dorobkiem punktowym wrócili w niedzielę 7 marca z Sompolna seniorzy Vitcovii Witkowo, którzy w pierwszym spotkaniu z rundy rewanżowej wielkopolskiej V ligi Red Box sezonu 2020/2021 mierzyli się z miejscową drużyną Gminnego Klubu Sportowego.

Witkowianie mimo prowadzenia w pierwszej połowie 1:0, ostatecznie ulegli gospodarzom niedzielnego meczu 1:2. Gola dla Vitcovii Witkowo zdobył w 20 minucie Michał Wiśniewski, wykorzystując podyktowany rzut krany. O porażce zespołu prowadzonego przez Macieja Rozmarynowskiego, zadecydowała druga połowa spotkania. Najpierw w 57 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 i mecz rozpoczął się od początku. Gola dającego remis gospodarzom zdobył Filip Wieczorek. Komplet trzech punktów GKS Sompolno, zapewnił sobie w ostatnich minutach mimo że gospodarze od 70 minuty grali w osłabieniu po tym jak Łukasz Buciaka ujrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył w 87 minucie Mikołaj Kordyla. I GKS Sompolno wygrał spotkanie 2:1. Przypomnijmy iż w pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło jesienią w Witkowie odnotowano remis 1:1 przez co oba zespoły podzieliły się na inauguracje rundy jesiennej ligowymi punktami.

A już w sobotę 13 marca zespół z Witkowa, zainauguruje rundę wiosenną na własnym trenie podejmując o godzinie 14.00 zespół GKS Rychtal.

Skład Vitcovii Witkowo: Filip Chrzanowski, Oskar Wegnerski, Daniel Nowaczyk, Adrian Krupka (76' Michał Bełkot), Michał Wiśniewski (85' Dawid Białas), Kacper Boczkowski, Oskar Pietrzak, Michał Marszałek, Wojciech Durski, Tomasz Kaźmierczak, Radosław Trybuła