Bezbarwny mecz z trzema punktami dla Piasta

2018-04-23

W niedzielne popołudnie 22 kwietnia, zespół Piasta Łubowo występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 rozegrał w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą swój kolejny mecz ligowy tej wiosny.

Przeciwnikiem podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego był zespół Stelli Luboń. Spotkanie zakończyło się  po dość przeciętnym pojedynku piłkarskim w wykonaniu Piasta Łubowo jego zwycięstwem 1:0

Sędzia główny od początku meczu pokazał, że nie pozwoli na ostrą grę i nie da sobie wejść na głowę. Jeśli do takich sytuacji dochodziło - wyciągał żółty kartonik. Boleśnie przekonał się o tym zawodnik TMS Stella Luboń, który po kwadransie  gry od rozpoczęcia meczu zobaczył kartkę za dyskusję z sędzią. Nie minęło 5 minut i wspomniany gracz ostro zaatakował Łukasza Reszelewskiego, w efekcie czego obejrzał ponownie żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. O ile przed wspomnianym zdarzeniami gra obu zespołów mogła się podobać, to później wszyscy grali bardziej statycznie. Zdawało się, że goście będą bronić remisu przez resztę meczu i przy odrobinie szczęścia poszukają bramki. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnie i do przerwy było 0:0.

W drugiej części gry wszystko wyglądało podobnie, Łubowo nieskutecznie atakowało, a goście dobrze bronili i próbowali szczęścia po kontrach. Jedyną bramkę w meczu zdobył Maciej Adamski. Po wrzutce piłka spadła pod nogi skrzydłowemu Piasta, a ten najpierw wziął na zamach broniących, by później precyzyjnym strzałem przy słupku umieścić piłkę w bramce. Po czterech doliczonych minutach sędzia odnotował 1:0.

Skład Piasta: Alan Piechowiak - Michał Kanclerz, Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Karol Szwajcowski (75' Aleksander Markiewicz, Yura Mazur (85' Miłosz Kasprzyk) - Maciej Adamski (91' Kamil Berka), Kamil Maciejewski (70' Sławomir Kasprzak), Patryk Kanclerz - Filip Adamski (80' Mariusz Jabkiewicz)

Kolejne spotkanie:
Polonia II Środa Wielkopolska - Piast Łubowo 27 kwietnia  - godz. 17:30

Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ