Bezbarwny mecz zakończony zwycięstwem Fimatonu Piasta Łubowo

2019-06-09

Na ostatni mecz sezonu 2018/2019 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 zespół Formatonu Piast Łubowo, udał się do Łopuchowa gdzie w sobotę 8 czerwca był podejmowany przez autsajdera rozgrywek miejscowy Klub Sportowy.

Oba zespoły w tym meczu dysponowały niewielką ilością zawodników rezerwowych, co przy panującym upale miało odzwierciedlenie w przebiegu gry wraz z upływajacymi minutami spotkanie, które łubowinie rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując swojego rywala skromnie 1:0..

Spotkanie zaczęło się od kilku akcji Formatonu. Prostopadłą piłkę od Adamskiego otrzymali Mariusz Jabkiewicz i Damian Grzesiak, jednak obu strzelającym zabrakło szczęścia. Gospodarze starali się odpowiadać po bardzo dalekich rzutach z autu bezpośrednio na 5 metr przed bramkę oraz po dośrodkowaniach. Sytuacje wypracowane ze środka pola zwykle kończyły się kiepskim strzałem kilka metrów od bramki. Szybko boisko opuścił Adrian Łucjan, który doznał urazu barku. Mimo iż nie wyglądało to bardzo groźnie i już po chwili czuł się dużo lepiej, to nie warto było ryzykować jego zdrowiem i zmienił go Łukasz Reszelewski. Łubowo w pierwszej części gry miało jeszcze kilka okazji po przerzutach na skrzydło, lecz albo ostatnie podanie było niecelne, albo strzelający zbyt późno podejmował decyzje o wykończeniu.

Po zmianie stron gra zaczęła się toczyć od pola karnego do pola karnego. Podania od kolegów dwukrotnie nie zdołał wykorzystać Patryk Giżycki i z minuty na minutę Piast otwierał się coraz bardziej w poszukiwaniu bramki. W 70 minucie z prawej na lewą stronę boiska zagrał Maciej Adamski i tam wbiegajacy zza pleców zdezorientowanego obrońcy Łopuchowa - Damian Grzesiak przyjął piłkę, by następnie z ostrego kąta zdobyć jedynego gola w tym meczu. Okazji na podwyższenie prowadzenia było jeszcze kilka, lecz wciąż brakowało skuteczności i odważnej decyzji. Gospodarze natomiast do ostatnich minut konsekwentnie wrzucali piłkę z bocznych sektorów, a napastnicy KS-u zwykle mijali się z z nią lub uderzali niecelnie.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus - Adrian Łucjan, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Wachoń - Damian Grzesiak, Karol Szwajcowski, Yura Mazur, Maciej Adamski - Mariusz Jabkiewicz, Krystian Grzesiak

Z ławki weszli: Łukasz Reszelewski, Rafał Mucha, Patryk Giżycki